Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i młodzieży w parafii św. Faustyny

2DW naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje dla dorosłych i młodzieży. W czasie tegorocznych rekolekcji rozważamy Mękę Chrystusa i misję, jaką kieruje nas Zbawiciel do świata: „ Idźcie i głoście” .

 

 

 

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Dziedzictwo Jana Pawła II to kopalnia złota

JanPawełII– Dziedzictwo Jana Pawła II to kopalnia złota, która zarasta. Musimy ją uruchomić – ocenił w rozmowie z KAI dominikanin o. Maciej Zięba. Rocznica śmierci papieża Wojtyły, 2 kwietnia to dzień, kiedy przypominamy sobie Jego ostatnie, niezwykłe świadectwo i myślimy jak bardzo nam go brakuje – stwierdził dominikanin. Jego zdaniem konieczna jest lepsza recepcja nauczania Jana Pawła II o miłości do ojczyzny, solidarności i poszanowaniu prawa.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,

V część Gorzkich Żalów

Jezus-UkoronowanyGorzkie Żale część 5 – odprawiamy w II i V niedzielę Wielkiego Postu. Rozważamy, co Pan Jezus wycierpiał od niesłusznego oskarżenia przed sądem, aż do okrutnego cierniem ukoronowania.
Gorzkie Żale
to nabożeństwo wielkopostne, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Pierwszy raz Gorzkie Żaleodprawiono w 1707 r., a tekst nabożeństwa zachował oryginalne, staropolskie brzmienie. Struktura Gorzkich Żali opiera się na strukturze dawnej Jutrzni.

Gorzkie Żale – CZĘŚĆ 5

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , ,