Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i młodzieży. Dzień trzeci

IMG_3037

To już trzeci dzień rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii. Trwają nauki dla dorosłych i młodzieży. W każdym rozważaniu, Męka Jezusa Chrystusa uczy nas, za jak niepojętą cenę dobry Bóg zbawiał nas. W tych rekolekcjach rozważamy misję, z jaką Zbawiciel posyła nas do świata: „ Idźcie i głoście” .

Piękne i pouczające nauki głosi ks. Dariusz Mordaka.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Ks. Kard. Ryłko: Jan Paweł II apostołem miłosierdzia

grobowiecW bazylice watykańskiej przy grobie św. Jana Pawła II dziś rano została odprawiona Msza, której przewodniczył jego długoletni współpracownik kard. Stanisław Ryłko. W wygłoszonej homilii nazwał go apostołem miłosierdzia, które na wzór Chrystusa ukazywał także swoim cierpieniem.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , , ,

Nuncjusz przewodniczył Mszy na zakończenie Targów Wydawców Katolickich

NuncjuszŻycie jest najpiękniejszym darem Boga, jaki człowiek otrzymał. Naszym zadaniem jest go przyjąć i pomóc innym odkryć jego wartość. Tylko wówczas będziemy w stanie przemieniać oblicze współczesnego świata – podkreślił bp Marek Solarczyk. Na zakończenie XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie, w stołecznej katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana odprawiono Mszę św. w intencji wydawców i pracowników mediów. Liturgii przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , ,