Wielki Czwartek

OstWieczPamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa i przypomnienie przykazania miłości, którego przykład zostawił nam Pan Jezus umywając swym uczniom nogi.

 

GODZ. 18.00   MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ

Po Komunii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji, adoracja do godz. 22.00. Zachęcamy do modlitwy wszystkich parafian a szczególnie grupy parafialne.

Spowiedź tylko od 17.30 do 18.00. Rano nie ma Mszy św.

Posted under Bez kategorii

Liturgia Wielkiego Czwartku. Msza Krzyżma Świętego i Msza Wieczerzy Pańskiej

OstatniaWieczerzaWielki Czwartek to święto ruchome w Kościele Katolickim przypadające 3 dni przed Wielkanocą. Jest to jednocześnie początek trzydniowego Triduum Pachalnego na pamiątkę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
Wielki Czwartek jest pierwszym dniem Triduum Paschalnego jest . Triduum rozpoczyna się celebracją Mszy Wieczerzy Pańskiej w wielkoczwartkowy wieczór. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia dwóch sakramentów; Kapłaństwa i Eucharystii. Wspominamy, a zarazem upamiętniamy Ostatnią Wieczerzę, jaką Chrystus spożywał ze swymi Apostołami w ostatnią noc przed męką. Pięknie ukazują to słowa znanej pieśni: „Uczta Pańska jest pamiątką tej wieczerzy przed wiekami, kiedy Jezus w noc ostatnią w ręce ludzkie był wydany”.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii