Obrady Episkopatu i Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi

biskupiWytyczne dotyczące duszpasterstwa małżeństw i rodzin, nowy program duszpasterski oraz sprawy liturgiczne będą głównymi tematami obrad 376. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, 6 i 7 czerwca w zakopiańskiej „Księżowce” – mówi KAI bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Towarzyszyć temu będą ogólnopolskie uroczystości obchodów 100-lecia objawień fatimskich z Aktem Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi oraz obchody 20-rocznicy pobytu Jana Pawła II w Zakopanem.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , ,

Wilno: pierwsza w historii Litwy beatyfikacja biskupa-męczennika

MatulionisKs. Abp Teofilius Matulionis (1873-1962), potajemnie wyświęcony biskup, wspaniały kapłan i duszpasterz, wielki autorytet moralny, zostanie zaliczony 25 czerwca w Wilnie w poczet błogosławionych. Abp Matulionis spędził 16 lat w sowieckich więzieniach i łagrach, a przyczyną jego śmierci był najprawdopodobniej śmiertelny zastrzyk wykonany przez pielęgniarkę z KGB.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Czy Europa zapomniała już o nauczaniu Jana Pawła II?

RiccardiCzy Europa zapomniała już nauczanie Jana Pawła II? Częściowo tak, większość ludzi pamięta je fragmentarycznie, co widać na przykładzie zamkniętych drzwi dla imigrantów – powiedział Andrea Riccardi, założyciel Wspólnoty Sant’Egidio podczas uroczystości wręczenia nagrody „Człowieka Pojednania” za rok 2016, która odbyła się 28 maja w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Dzieci przystapiły do Pierwszej Komunii Świętej w parafii św. Faustyny

IMG_3178W niedzielę, 29 maja dzieci z parafii św. Faustyny przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Na Mszy św., w podniosłej i modlitewnej atmosferze dzieci, rodzice, rodzice chrzestni, goście i parafianie z radością witali ten Święty Sakrament, do którego przystępowały dzieci, rozpoczynając nową drogę życia. Przyjęcie do małych serc po raz pierwszy w życiu Pana Jezusa wypełnia radością całą naszą wspólnotę parafialną.
Szczęść Wam Boże, drogie dzieci!

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,

Modlitwa księży seniorów przy obrazie Jezusa Miłosiernego

SeniorzyKoronką do Bożego Miłosierdzia odmawianą na placu obok Domu Księży Emerytów w Łodzi, rozpoczęło się przygotowanie do przywitania obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, który pielgrzymuje wraz z relikwiami św. Faustyny Kowalskiej, od parafii do parafii, gdzie odbywają się Misje Miłosierdzia.
– Trudno jest mi opisać to, czego dziś doświadczyłem -mówi ks. Józef Nikiel. – Z daleka tylko się modliłem, gdyż choroba nie pozwoliła mi wyjść na dziedziniec naszego domu. To było niezwykłe przeżycie, gdyż takich Misji Miłosierdzia w swoim kapłańskim życiu nigdy  nie przeżyłem, choć od 63 lat jestem księdzem – dodaje senior.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

WniebowstapienieCzterdzieści dni po Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa Kościół katolicki świętuje uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pamiątka triumfalnego powrotu Pana Jezusa do nieba, skąd przyszedł na ziemię dla naszego zbawienia przyjmując naturę ludzką. Św. Łukasz pozostawił w Dziejach Apostolskich następującą relację o tym wydarzeniu: „Po tych słowach [Pan Jezus] uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. I rzekli: ´Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba´.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,

Ważny KOMUNIKAT Delegatury UOKiK w Łodzi i Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

PlakatNa prośbę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przestrzegamy przed nieuczciwymi handlowcami. W trakcie rozmów telefonicznych lub wizyt składanych w domach podają się za przedstawicieli administracji, gazowni, zakładu energetycznego lub dotychczasowych dostawców usług telekomunikacyjnych. Proponują rzekome obniżenie ceny za prąd, gaz czy abonament telefoniczny albo zasłaniają się potrzebą aktualizacji danych. W rzeczywistości podsuwają do podpisania nowe, często droższe, umowy. Nie zostawiają kopii dokumentów. Konsumenci orientują się, że zawarli umowę z nową firmą dopiero po otrzymaniu wysokich rachunków. Więcej informacji na plakacie.

Posted under Bez kategorii

Franciszek: wygoda, lenistwo i światowość wrogami misjonarza

FranioMisjonarz musi być człowiekiem odważnym i kreatywnym, dla którego kryterium pracy nie może stać się stwierdzenie, że „od zawsze tak się robi”. Trzeba przemyśleć na nowo cele, struktury, styl i metody pracy misyjnej, dostosowując je do tego, czego dziś wymaga Duch Święty. Papież Franciszek mówił o tym w czasie specjalnej audiencji dla Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia, które przyjął w Watykanie przy okazji kapituły generalnej zgromadzenia.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,
1 2 3 8