Kard. Dziwisz: „Święty Jan Paweł II był opatrznościowym darem dla współczesnego Kościoła i świata”

Dziwisz„Dzisiaj uwaga naszego umysłu i serca koncentruje się na osobie i dokonaniach świętego Jana Pawła II w rocznicę jego urodzin. Nie ulega wątpliwości, że okazał się on opatrznościowym darem dla współczesnego Kościoła i świata” – mówił o św. Janie Pawle II jego osobisty sekretarz kard. Stanisław Dziwisz. W papieskim Sanktuarium w Krakowie na Białych Morzach emerytowany metropolita krakowski przewodniczył dzisiaj uroczystej Mszy św. z okazji 97. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , ,

Jan Paweł II największy z Polaków

JanPawełIIGdyby św. Jan Paweł II żył, 18 maja obchodziłby swoje dziewięćdziesiąte siódme urodziny. Jego wpływ na nas pozostaje wielki i błogosławiony. Papież Polak głosił Ewangelię z nową mocą, będąc we wszystkim wierny nauczaniu Jezusa.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Odsłonięcie pomnika ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

PomnikZ inicjatywy księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, ówczesnego metropolity łódzkiego, dziś metropolity krakowskiego przy aprobacie Rady Miejskiej w Łodzi, na placu katedralnym powstaje pomnik, upamiętniający Ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Jego uroczyste odsłonięcie i poświecenie, będzie miało miejsce podczas liturgii sprawowanej w piątek, 19 maja br. o godzinie 18.00 w bazylice archikatedralnej łódzkiej i na placu przyświątynnym.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii