To kolejny upadek Niemiec: małżeństwo również dla par homoseksualnych

padełyBundestag przyznał parom jednopłciowym prawo do zawierania związków małżeńskich. Za projektem ustawy zmieniającej odpowiednie zapisy kodeksu cywilnego głosowało dziś 393 posłów SPD, Lewicy I Zielonych oraz część deputowanych CDU/CSU. Przeciwko ustawie głosowało 226 posłów z klubu CDU/CSU. Cztery osoby się wstrzymały. W głosowaniu wzięło udział 623 parlamentarzystów.
To całkowity upadek moralny Niemiec. Po II wojnie światowej, którą wywołali przodkowie dzisiejszych polityków, trudno było spodziewać się aż takiej ruiny moralnej Niemców. A jednak.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Watykan: papież kreował 5 nowych kardynałów

kardynalW bazylice św. Piotra w Watykanie odbył się 28 czerwca zwyczajny konsystorz publiczny, na którym Franciszek włączył do Kolegium Kardynalskiego 5 nowych purpuratów. Jutro będą oni koncelebrować z Ojcem Świętym Mszę św. w uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , , ,

Bp Tamás na Jasnej Górze: musimy lgnąć do wiary naszych przodków

Tamas– Musimy lgnąc do wiary naszych przodków – apelował bp József Tamás z Siedmiogrodu, który sprawował Mszę św. na Jasnej Górze w drugim dniu VI Narodowej Pielgrzymki Węgrów. Podczas Eucharystii zostały poświęcone korony na obraz Matki Bożej Jasnogórskiej znajdujący się w Bazylice konkatedralnej św. Stefana w Budapeszcie. Są one darem parlamentu węgierskiego, polskiej parafii w Budapeszcie oraz węgierskiej Polonii.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , ,

Modlitwa za Ojca Świętego w uroczystość Świętych Apostołów

katedra-„W dniu dzisiejszym, gromadzimy się w naszej łódzkiej katedrze, aby zanieść tę modlitwę eucharystyczną do Boga Trójjedynego w intencji obecnego następcy świętego Piotra, Papieża Franciszka. W dniu dzisiejszym czynimy tę modlitwę w szczególny sposób, ponieważ chcemy dzisiaj oddać cześć pierwszemu papieżowi św. Piotrowi!” – mówił bp Marek Marczak.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła

PiPUroczystość dwóch największych Apostołów – Piotra i Pawła Kościół obchodzi 29 czerwca. Św. Piotr był uczniem wybranym przez Jezusa do pełnienia posługi prymatu w Kościele. Gorliwość misyjna św. Pawła sprawiła, że bardzo wielu miejscach głosił Ewangelię i zakładał Kościoły. Zyskał miano „Apostoła Narodów”. Obaj przez swoje męczeństwo są związani z Rzymem.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , ,

140. rocznica rozpoczęcia objawień maryjnych w Gietrzwałdzie

GieczwaW czerwcu przypada 140. rocznica rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Od czerwca do września 1877 roku Maryja objawiała się dwóm dziewczynkom: Justynie Szafryńskiej i Barbarze Samulowskiej. Tych objawień było 160. Gietrzwałd jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie objawienia maryjne zostały zatwierdzone przez Kościół.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , ,

Sieć szpitali. LISTA szpitali. Sprawdź, czy jest na niej Twój szpital

kolejkaOgłoszona została lista placówek, które zostaną włączone w sieć szpitali. Listę szpitali opublikowały regionalne oddziały  Narodowego Funduszu Zdrowia. Wykaz szpitali będzie obowiązywał od 1 października do 30 czerwca 2018 roku. Które szpitale znalazły się na liście sieci szpitali? Sprawdź, czy jest na niej Twój szpital.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii
1 2 3 6