Msza Święta ze świadectwem wiary

DSC_5086aW minioną niedziele 2 lipca 2017 o godz. 18.00 przezywaliśmy Mszę świętą ze świadectwem wiary. Bogusia i Adam – małżonkowie,  podzielili się z nami tym, jak odnaleźli Boga i siebie, i jak Duch Święty działa w ich rodzinie.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Wyniki nowe badań Całunu Turyńskiego: obecność krwi osoby torturowanej

CałunCałun Turyński faktycznie wszedł w kontakt z krwią człowieka zabitego w okrutny sposób. Do takich wyników badań nad płótnem, w które zgodnie z tradycją mogło zostać owinięte ciało Chrystusa po śmierci na krzyżu, doszedł zespół włoskich naukowców z Triestu, Bari i Padwy. W amerykańskim czasopiśmie specjalistycznym PlosOne opublikowali oni swoje metody i wnioski pod tytułem „Badania rozkładu atomów wykrywają nowe biologiczne dowody nt. Całunu Turyńskiego”.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,

Nowy prefekt Kongregacji Nauki Wiary

FerraraPapież Franciszek nie przedłużył mandatu ks. Kard. Gerharda Ludwiga Müllera na stanowisku prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Z dniem 1 lipca jego następcą został jezuita, ks. Abp Luis Francisco Ladaria Ferrera. Powierzył mu także związane z tą funkcją stanowiska przewodniczącego Papieskiej Komisji “Ecclesia Dei”, Międzynarodowej Komisji Teologicznej oraz Papieskiej Komisji Biblijnej.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,