Zmarł Joaquin Navarro Valls

VallsZmarł Joaquin Navarro Valls, jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawla II. Od dawna walczył z rakiem. W zeszłym roku skończyl 80 lat. Hiszpański lekarz i dziennikarz, członek Opus Dei, został powołany na dyrektora watykańskiego Biura Prasowego w 1984 roku przez papieża Jana Pawła II. W tej służbie pozostał aż do śmierci papieża Polaka, a następnie jeszcze przez rok, do przejścia na emeryturę w 2006 roku był rzecznikiem papieża Benedykta XVI. Później jest niezależnym dziennikarzem.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,

Niesakramentalna miłość

obraczkiCoraz większa liczba rozwodów – w Polsce w 2009 r. to 72 tys. oraz 3,5 tys. separacji – niesie ze sobą także wzrost małżeństw niesakramentalnych. Kościół nawołuje, by takich małżonków obejmować troską duszpasterską. Na ten problem zwrócił szczególną uwagę papież Jan Paweł II w adhortacji apostolskiej „Familiaris consortio”, wzywając duszpasterzy i całą wspólnotę wiernych „do okazania pomocy rozwiedzionym, do podejmowania z troskliwą miłością starań o to, by nie czuli się odłączeni od Kościoła” (FC 84). Kościół wychodzi naprzeciw takim związkom.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,

Kresowianie pielgrzymowali na Jasną Górę

wotaO potrzebie obrony godności Polski i polskiej racji stanu dyskutowali na Jasnej Górze uczestnicy 23. Pielgrzymki Kresowian i Towarzystwa Miłośników Lwowa. Zjazd od lat jest także okazją do przypominania i pielęgnowania pamięci o tragicznych losach wypędzonych, poległych i pomordowanych mieszkańców Kresów Wschodnich II RP.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , , , ,