Sejm przyjmie uchwałę upamiętniającą ks. Abp. Baraniaka

BaraniakW Sejmie odbyło się w środę pierwsze czytanie projektu uchwały w sprawie upamiętnienia abp. Antoniego Baraniaka, Żołnierza Niezłomnego Kościoła, w 40. rocznicę jego śmierci. Abp Baraniak (1904-1977) był długoletnim i jednym z najbliższych współpracowników prymasów Polski: kard. Augusta Hlonda i kard. Stefana Wyszyńskiego. Od 1933 do 1948 roku pełnił funkcję sekretarza i kapelana kard. Hlonda. Po jego śmierci został sekretarzem i kapelanem prymasa Wyszyńskiego.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , ,

Słowacja ponownie poświęcona Sercom Jezusa i Maryi

maryja-jezus-serceSłowaccy biskupi ponownie poświęcili swój kraj Boskiemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nastąpiło to podczas narodowej pielgrzymki do Nitry z okazji obchodzonej tam 5 lipca uroczystości świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. W roku setnej rocznicy objawień fatimskich biskupi nawiązali do poświęcenia, którego ich poprzednicy dokonali w 1947 r., na progu komunizmu, kiedy w ówczesnej Czechosłowacji rozpoczynała się na wielką skalę walka z religią.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,

Wadowice: dary papieża Benedykta XVI dla Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II

BenedyktOsobiste pamiątki, które papież Benedykt VI przekazał do Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach, zostaną po raz pierwszy udostępnione zwiedzającym. Otwarcie ekspozycji z darami papieża-emeryta odbędzie się 11 lipca, w uroczystość św. Benedykta z Nursji, patrona Europy.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,