Chlebak św. Franciszka jest autentyczny

FranciszekChlebak, którego fragmenty przechowywane są od siedmiu stuleci w klasztorze franciszkanów w miejscowości Folloni di Montella koło Avellino w Kampanii, faktycznie należał do Biedaczyny z Asyżu. Ustalili to naukowcy włoscy, pracujący pod kierunkiem Duńczyka Kaare Lund Rasmussena.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy na Mszę św. i świadectwo wiary!

PLAKATDo tradycji w parafii św. Faustyny weszły cykliczne Msze św., których ważną częścią jest prezentacja świadectwa wiary przez uczestników uroczystości. W niedzielę, 1 października wysłuchamy poruszające świadectwo uzdrowionego trzynastoletniego Tomka. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości!

Posted under Bez kategorii

Ingres arcybiskupa łódzkiego w sobotę 4 listopada!

AbpIngres arcybiskupa Grzegorza Rysia do katedry łódzkiej odbędzie się w sobotę 4 listopada br. o godz. 11 – informuje KAI łódzka kuria metropolitalna. W uroczystościach weźmie udział nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Penacchio. Data ingresu nie jest przypadkowa. Jak zwracają autorzy komunikatu, dzień ten jest liturgicznym wspomnieniem św. Karola Boromeusza, patrona św. Jana Pawła II.

Komunikat o ingresie
Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Metropolity Łódzkiego

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel

aniolyAniołowie są istotami ze swej natury różnymi od ludzi. Należą do stworzeń, są nam bliscy, dlatego Kościół obchodzi ich święto. Do ostatniej reformy kalendarza kościelnego (z 14 lutego 1969 r.) istniały trzy odrębne święta: św. Michała czczono 29 września, św. Gabriela – 24 marca, a św. Rafała – 24 października. Obecnie wszyscy trzej archaniołowie są czczeni wspólnie.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , ,

Sekretariat Misji Młodych zaprasza!

Chemin

Z radością zapraszamy Was na nasze wtorkowe spotkania Wspólnoty Chemin Neuf, które znów ruszają po wakacyjnej przerwie! Spotykamy się już w najbliższy wtorek, 3 października o 20:00 w domu przy Jaracza 11. Po uwielbieniu zapraszamy was również na wspólny czas do naszej kawiarenki.

Do zobaczenia!
Justyna

Sekretariat Misji Młodych
602 642 442

 

Posted under Bez kategorii

Błogosławieństwo Papieża Franciszka dla uczestników modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia

Błogosławieństwo Ojca Świętego FranciszkaKuria Metropolitalna Łódzka przesyła w załączeniu Błogosławieństwo Ojca Świętego Franciszka do uczestników modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata w czwartek 28 września 2017 roku.
Ksiądz Biskup Marek Marczak, administrator archidiecezji łódzkiej zwraca się z serdeczną prośbą o odczytanie 28 września br. załączonego listu Sekretariatu Stanu z dnia 26 września 2017 roku (N. 369.448) uczestnikom modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia we wszystkich miejscach, gdzie będzie odmawiana na trenie parafii Przewielebnego Księdza Proboszcza.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Pomnikiem św. Faustyny i na ulicach polskich miast

KoronFaustynAPomóżmy rozniecić iskrę Bożego Miłosierdzia za wstawiennictwem świętej Faustyny patronki miasta Łodzi. Tegoroczną Koronkę do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata zmówimy jak zawsze także prze przed Pomnikiem św. Faustyny w naszej parafii. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja kultu Bożego Miłosierdzia i odmawiania Koronki. Organizatorzy – grupa „Iskra Bożego Miłosierdzia”, nawiązują do apelu Pana Jezusa, zapisanego przez św. Faustynę w Dzienniczku: „Przez odmawianie tej Koronki podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą” (Dz. 1541), a także do słów bł. Jana Pawła II, wielkiego orędownika Bożego Miłosierdzia. – Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia! – wołał Papież.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , , ,

Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś z wizytą w Łodzi

AbpRysWe wtorkowe popołudnie z pierwszą wizytą do Łodzi przyjechał nowy arcybiskup łódzki, ksiądz biskup Grzegorz Ryś.
W domu arcybiskupów łódzkich spotkał się z księżmi biskupami oraz pracownikami kurii. Po prywatnym spotkaniu ksiądz arcybiskup udał się do katedry, gdzie modlił się w kaplicy wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w krypcie biskupów łódzkich. Dłuższą chwilę zatrzymał się przy grobie biskupa Józefa Rozwadowskiego, który tak jak nowy arcybiskup łódzki, pochodził również z Krakowa.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,
1 2 3 8