Londyn: Kościół nie chce Epifanii i Wniebowstąpienia w niedzielę

AngliaKościół w Anglii i Walii rezygnuje z przenoszenia na niedzielę obchodów uroczystości Wniebowstąpienia i Objawienia Pańskiego. Zmiany w kalendarzu liturgicznym zostały wprowadzone w 2006 r. Teraz, za „ochoczą zgodą” Kongregacji ds. Kultu Bożego, Kościół katolicki powraca do dawnej praktyki. Boże Ciało nadal jednak będzie obchodzone w niedzielę, a nie w czwartek po uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Epifania będzie natomiast obchodzona w niedzielę tylko wtedy, gdy 6 stycznia wypada w sobotę lub poniedziałek.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , ,

Abp Gądecki: II wojna światowa „upadek ówczesnej cywilizacji”

Gadecki„Upadkiem ówczesnej cywilizacji” nazwał II wojnę światową abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański przewodniczył Mszy w kościele św. Józefa w Poznaniu. W homilii zauważył, że i nasze czasy nie są wolne od terroryzmu, krwawych konfliktów i wojen.
„Niebezpieczne dla pokoju są dzisiaj te formy fundamentalizmu i fanatyzmu, które wypaczają prawdziwą naturę religii, powołanej do sprzyjania jedności i pojednaniu między ludźmi – powiedział abp Gądecki. – Tak więc nie tylko wspomnienie II wojny światowej, ale również współczesne nam konflikty wojenne każą nam z mocą upominać się o pokój”.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii