Nowy rok szkolny w parafii św. Faustyny

zdjecie 1Dziś rozpoczął się nowy rok szkolny. Dzień ten rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 8.00 odprawioną przez ks. Proboszcza Wiesława Potakowskiego. Modliliśmy się w intencji dzieci, rodziców i nauczycieli. O owocną naukę i o katolickie wychowanie. Po Mszy św., cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym apelu, w którym udział wzięli, m.in.: ks. Prałat Wiesław Potakowski i wikariusz, ks. Paweł Świrad.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Rozpoczął się nowy rok szkolny! Kiedy będą ferie i dni wolne?

tablicaRok szkolny 2017/2018 rozpoczyna się 4 września, potrwa do 22 czerwca. Data rozpoczęcia roku szkolnego wynika z rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego. Zapisano w nim, że nowy rok zaczyna się zawsze 1 września. Wyjątkiem od tej zasady są sytuacje, kiedy 1 września wypada w piątek, sobotę lub niedzielę; wtedy uczniowie wracają do szkoły w pierwszy dzień roboczy po weekendzie – w tym roku 4 września.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , ,

Domniemane relikwie św. Piotra znalezione w Rzymie

ZatybrzeFragment kości opatrzony napisem, że są to relikwie św. Piotra, znaleziono niedawno w rzymskiej dzielnicy Zatybrze. Odkrycia dokonano podczas remontu położonego w pobliżu brzegów Tybru kościoła Santa Maria in Cappella, pod mensą ołtarza konsekrowanego pod koniec XI wieku, w niewielkiej urnie pochodzącej z tego samego okresu.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,