Nasz parafianin, brat Mariusz Grabowski złożył pierwszą profesję zakonną

zdjecie 4Dziś o godz. 11:00 w klasztorze św. Anny w Smardzewicach po odbytym postulacie i nowicjacie, nasz parafianin Mariusz Grabowski złożył pierwsze franciszkańskie śluby zakonne. We Mszy św. koncelebrowanej przez dwóch Prowincjałów (prowincji Warszawskiej i Gdańskiej) przełożonych franciszkańskich, uczestniczył proboszcz parafii św. Faustyny w Łodzi, ks. Prał. Wiesław Potakowski.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , ,

Godzina Miłosierdzia 16 września 2017 roku

koronka3Dzisiejszą Godzinę Miłosierdzia przeżywaliśmy z udziałem Matki Generalnej i s. Przełożonej nowo erygowanego Domu zakonnego Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na ulicy Krośnieńskiej 9. W tym domu mieszkała Helena Kowalska, późniejsza św. Siostra Faustyna.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Ks. Abp Ryś: nigdy dość konfrontacji z miłością krzyża

AbpRW obchodzoną w czwartek 8. rocznicę urodzin portalu DEON.pl w kościele św. Barbary w Krakowie odprawiona została Msza św., której przewodniczył Arcybiskup nominat Grzegorz Ryś. „Nigdy nie można zaprzestać stawiania siebie i innych wobec wydarzenia, jakim jest krzyż. Nigdy dość jest konfrontacji z taką miłością i z takim miłosierdziem” – mówił do wiernych.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Brat Elia – przesłanie dla Polski

Elia_61Gościem specjalnego wydania Tematu Dnia był Brat Elia, stygmatyk, który w rozmowie z Ewą Pietrzak wyjaśniał jak żyć z Jezusem i na czym polegają zjawiska nadprzyrodzone w jego życiu.
– Matka Boża jest ciągle z nami, pochyla się i jest na ziemi, ale my mamy zamknięte serca – mówił Brat Elia. – Należy rozpocząć modlitwę wspólną, razem z rodzinami, mieć więcej cierpliwości do siebie nawzajem. Żebyśmy pięknie ze sobą rozmawiali. Nie możemy zapominać o wszystkich pięknych rzeczach, które stworzył Bóg. Pamiętamy o Bogu tylko wtedy, kiedy zachorujemy, a to jest błąd. Ciągle musimy pamiętać o Bogu. Zapraszam Was, byście dziesięć minut dziennie się modlili – dodawał.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii