Wspomnienie św. Wincentego a Paulo

Saint_Vincent_de_Paul_127 września Kościół obchodzi wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera. Św. Wincenty urodził się we wsi Ranguine w 1581 roku. Jako dziecko bardzo szybko przyswajał wiedzę. Uczył się pod okiem ojców franciszkanów. Po czterech latach nauki został zatrudniony przez pewnego bogatego człowieka jako preceptor jego dzieci – dawał im korepetycje, co sprawiło, że mógł odciążyć swoich rodziców. Studia teologiczne rozpoczął w 1596 roku w Tuluzie. Cztery lata później, 23 września, otrzymał święcenia kapłańskie.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,

Św. Alfons Maria de Liguori

LiguoriDrodzy bracia i siostry,
Dzisiaj chciałbym przedstawić wam postać jednego z doktorów Kościoła, którego jesteśmy wielkimi dłużnikami, gdyż był on znamienitym teologiem moralistą i mistrzem życia duchowego dla wszystkich, przede wszystkim dla ludzi prostych. Jest on autorem słów i muzyki jednej z najbardziej znanych we Włoszech i nie tylko kolęd bożonarodzeniowych „Tu scendi dalle stelle” (Zstąpiłeś z gwiazd dalekich).
Św. Alfons Maria de´ Liguori urodził się 27 września 1696 roku w szlacheckiej i bogatej rodzinie neapolitańskiej. Obdarzony wybitnymi zdolnościami intelektualnymi, w wieku zaledwie 16 lat zrobił magisterium z prawa cywilnego i kościelnego.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , ,