Zapraszamy na Mszę św. i świadectwo wiary!

PLAKATDo tradycji w parafii św. Faustyny weszły cykliczne Msze św., których ważną częścią jest prezentacja świadectwa wiary przez uczestników uroczystości. W niedzielę, 1 października wysłuchamy poruszające świadectwo uzdrowionego trzynastoletniego Tomka. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości!

Posted under Bez kategorii

Ingres arcybiskupa łódzkiego w sobotę 4 listopada!

AbpIngres arcybiskupa Grzegorza Rysia do katedry łódzkiej odbędzie się w sobotę 4 listopada br. o godz. 11 – informuje KAI łódzka kuria metropolitalna. W uroczystościach weźmie udział nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Penacchio. Data ingresu nie jest przypadkowa. Jak zwracają autorzy komunikatu, dzień ten jest liturgicznym wspomnieniem św. Karola Boromeusza, patrona św. Jana Pawła II.

Komunikat o ingresie
Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Metropolity Łódzkiego

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel

aniolyAniołowie są istotami ze swej natury różnymi od ludzi. Należą do stworzeń, są nam bliscy, dlatego Kościół obchodzi ich święto. Do ostatniej reformy kalendarza kościelnego (z 14 lutego 1969 r.) istniały trzy odrębne święta: św. Michała czczono 29 września, św. Gabriela – 24 marca, a św. Rafała – 24 października. Obecnie wszyscy trzej archaniołowie są czczeni wspólnie.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , ,

Sekretariat Misji Młodych zaprasza!

Chemin

Z radością zapraszamy Was na nasze wtorkowe spotkania Wspólnoty Chemin Neuf, które znów ruszają po wakacyjnej przerwie! Spotykamy się już w najbliższy wtorek, 3 października o 20:00 w domu przy Jaracza 11. Po uwielbieniu zapraszamy was również na wspólny czas do naszej kawiarenki.

Do zobaczenia!
Justyna

Sekretariat Misji Młodych
602 642 442

 

Posted under Bez kategorii