Ingres ks. Abpa Grzegorza już w najbliższą sobotę, 4 listopada!

KsAbpGRJuż w najbliższą sobotę tj. 4 listopada br. o godz. 11.00, w liturgiczne wspomnienie świętego Karola Boromeusza – patrona chrzcielnego świętego Jana Pawła II, odbędzie się ingres arcybiskupa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego, do bazyliki archikatedralnej. Weźmie w nim udział między innymi arcybiskup Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , ,

Chrześcijanie nie obchodzą Halloween

dynieTytuł tego artykułu właściwie nie jest prawdziwy. Jest w nim zawarte pobożne życzenie. Chrześcijanie, niestety, coraz częściej obchodzą to „święto”, które ani nie jest świętem, ani też nie da się pogodzić z wiarą w Chrystusa. W naszym kraju Halloween jest nowym zwyczajem, jeszcze niezakorzenionym. Warto więc podjąć zawczasu starania o to, by móc kiedyś śmiało powiedzieć: „chrześcijanie nie obchodzą Halloween”

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,

Bliska droga od Halloween do opętania – rozmowa z egzorcystą

hallowO drodze od zabawy w Halloween do opętania mówi w rozmowie z KAI ks. Andrzej Grefkowicz, egzorcysta archidiecezji warszawskiej. – Uzależnienie od złego ducha zaczyna się od zainteresowania okultyzmem. Najłatwiej i najchętniej takie treści przejmują dzieci, bo są one dla nich atrakcyjne – stwierdza duchowny, odnosząc się do obchodzonego coraz częściej w Polsce zwyczaju przebierania się w stroje demonów, upiorów i czarownic.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , ,

Ks. Abp Krajewski: jeśli nie wiesz, co robić, pytaj: co zrobiłby Jezus?

ksAbpKrajewskiJeśli nie wiesz, co zrobić, to pytaj się ciągle samego siebie: co zrobiłby Jezus? – mówił ks. Abp Konrad Krajewski, papieski jałmużnik, ostatniego dnia trzydniowych rekolekcji przed ingresem ks. Abp. Grzegorza Rysia. O miłosierdziu względem drugiego człowieka, które ujawnia się poprzez uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała, a także poprzez dar serca – jałmużnę – mówił ks. abp Konrad Krajewski – jałmużnik papieski pochodzący z Archidiecezji Łódzkiej. Był on ostatnim kaznodzieją trzydniowych rekolekcji przed ingresem abp. Grzegorza Rysia.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Ks. prof. Krzysztof Pawlina mianowany nowym sekretarzem Rady Naukowej KEP

PawlinaRektor Papieskiego Wydziału Teologicznego ks. prof. Krzysztof Pawlina został mianowany nowym sekretarzem Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski. Pokieruje również zespołem, który dookreśli status teologii i prawa kanonicznego w nowej ustawie – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Projekt ten znajduje się obecnie na etapie opiniowania.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,

Ewangelizacyjne Misje Miłosierdzia

3Dziś odbyło się w naszej parafii kolejne spotkanie przygotowujące do Ewangelizacyjnych Misji Miłosierdzia. Misje rozpoczną sie w parafii św. Siostry Faustyny w sobotę 11 listopada br., Mszą św. o godz 9.00! Będzie to  Msza Święta rozesłania ewangelizatorów.
Prosimy Rodziny i Grupy parafialne naszej parafii o wytężoną modlitwę w tej intencji, szczególnie w Godzinie Miłosierdzia i adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , ,

Francja: krzyż z pomnika Jana Pawła II ma być usunięty

KrzyzKrzyż z pomnika Jana Pawła II w mieście Ploërmel w Bretanii ma być definitywnie usunięty. Decyzję taką podjęła 25 października francuska Rada Stanu (najwyższy organ sądownictwa administracyjnego we Francji), potwierdzając tym samym werdykt sądu administracyjnego w Rennes z 2015 r., który powołał się na obowiązującą od 1905 r. ustawę o rozdziale Kościoła od państwa.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , , , ,

Włochy: z sanktuarium skradziono relikwie św. Jana Pawła II i bł. ks. Popiełuszki

relikwieZ sanktuarium Montecastello w miejscowości Tignale nad Jeziorem Garda w północnych Włoszech, skradzione zostały relikwie świętego Jana Pawła II i bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Informując o tym, lokalna prasa przytacza opinię proboszcza ks. Giuseppe Mattanzy, który przypuszcza, że kradzieży dokonali dwaj osobnicy, którzy podając się za turystów przybyli do sanktuarium na krótko przed jego zamknięciem.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,

240 Wyjątkowe rekolekcje dla kapłanów przed ingresem bp. Rysia

AbpRysG– Pan Jezus nam sobie nawzajem siebie zadał. Wiem, że z całym Kościołem w Łodzi modliliście się przez 9 miesięcy o nowego pasterza. Pan Jezus wysłuchuje próśb swojego ludu w różny sposób, ale ufamy, że dał swoją odpowiedź i chcemy, aby ją teraz przedłużył. Nie chcemy, aby na tym prostym fakcie mianowania biskupa dla Łodzi nie poprzestać, stąd ta propozycja dla nas wszystkich, abyśmy przez najbliższe trzy wieczory razem posłuchali tego, co Duch Święty mówi do Kościoła! Byśmy mogli się zasłuchać w Ducha Świętego, ale także poddać się Jego działaniu! – mówił abp Grzegorz Ryś, rozpoczynając trzydniowe rekolekcje przed ingresem.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , ,
1 2 3 8