Uroczystości ku czci św. Siostry Faustyny Kowalskiej

Bp_Jan_ZającŁódzkim uroczystościom ku czci św. Faustyny Apostołki Miłosierdzia Bożego i Patronki naszego miasta z procesją do Katedry rozpoczęły się w sobotę 7 października br. o godz. 18.00. Uroczystej Mszy św. przewodniczył J.E. ks. Bp Jan Zając z Krakowa. w uroczystej koncelebrze uczestniczyli, m.in: ks. Abp senior Władysław Ziółek, ks. Bp Marek Marczak, ks. Bp Ireneusz Pękalski, ks. Bp Adam Lepa i wielu księży, zakonników i sióstr zakonnych, w tym Siostry Matki Bożej Miłosierdzia, zgromadzenia św. Siostry Faustyny. Homilie wygłosił ks. Bp Jan Zając:

 

Po Mszy św. poszliśmy z procesją do Archikatedry.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Życie pisane paciorkami Różańca

Pogotowie„W małej izdebce, tuż obok łóżka,
Z różańcem w ręku klęczy staruszka
Czemuż to babciu mówisz pacierze?
Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny
Moc mają ogromną, odpuszczają winy
Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy
Ja, grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Uroczystości Świętej Faustyny

RelikwiarzOgólnołódzkie uroczystości św. Faustyny Apostołki Miłosierdzia Bożego i Patronki naszego miasta z procesją do Katedry odbędą się w sobotę 7 października br. o godz. 18.00. Uroczystej Mszy św. przewodniczył będzie ks. Bp Jan Zając z Krakowa, po Mszy św. pójdziemy procesją do Archikatedry.

Serdecznie zapraszam
ks. Wiesław Potakowski, proboszcz

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Polska opleciona różańcem

rózaniecModlitwa różańcowa na granicach Polski, która odbywa się 7 października 2017 r., to odpowiedź na wezwanie Matki Bożej do odmawiania Różańca wyrażone 140 lat temu w Gietrzwałdzie i 100 lat temu w Fatimie.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

MBRObchodząc dzisiejsze święto, Zakon Dominikanów wraz z całym Kościołem wysławia cudowne dzieła, których Bóg dokonał dla rodzaju ludzkiego. Kontemplujemy nabożnie tajemnice życia, męki i zmartwychwstania Zbawiciela naszego Jezusa razem z Jego Matką, która „stanowi wzór medytacyjnego zgłębiania słów Chrystusa i uległości w pełnieniu swego posłannictwa” (KKZ 67 II). Jak wiadomo, zebrane w harmonijną całość rozważanie Bożych dobrodziejstw, ujęte w sposób modlitwy zwany różańcem, mocno naznaczyło początek i rozwój naszego Zakonu.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii