Ewangelizacyjne Misje Miłosierdzia

3Dziś odbyło się w naszej parafii kolejne spotkanie przygotowujące do Ewangelizacyjnych Misji Miłosierdzia. Misje rozpoczną sie w parafii św. Siostry Faustyny w sobotę 11 listopada br., Mszą św. o godz 9.00! Będzie to  Msza Święta rozesłania ewangelizatorów.
Prosimy Rodziny i Grupy parafialne naszej parafii o wytężoną modlitwę w tej intencji, szczególnie w Godzinie Miłosierdzia i adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , ,

Francja: krzyż z pomnika Jana Pawła II ma być usunięty

KrzyzKrzyż z pomnika Jana Pawła II w mieście Ploërmel w Bretanii ma być definitywnie usunięty. Decyzję taką podjęła 25 października francuska Rada Stanu (najwyższy organ sądownictwa administracyjnego we Francji), potwierdzając tym samym werdykt sądu administracyjnego w Rennes z 2015 r., który powołał się na obowiązującą od 1905 r. ustawę o rozdziale Kościoła od państwa.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , , , ,

Włochy: z sanktuarium skradziono relikwie św. Jana Pawła II i bł. ks. Popiełuszki

relikwieZ sanktuarium Montecastello w miejscowości Tignale nad Jeziorem Garda w północnych Włoszech, skradzione zostały relikwie świętego Jana Pawła II i bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Informując o tym, lokalna prasa przytacza opinię proboszcza ks. Giuseppe Mattanzy, który przypuszcza, że kradzieży dokonali dwaj osobnicy, którzy podając się za turystów przybyli do sanktuarium na krótko przed jego zamknięciem.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,