Czwarty dzień Misji Miłosierdzia w parafii Św. Faustyny

DSC_3005aW czwartym dniu Misji Miłosierdzia w parafii  św. Faustyny kontynuowaliśmy modlitwę pogłębiająca nasze rozumienie wybaczenia Ojca. Istotą Miłosierdzia Bożego jest przebaczenie dzieciom przez skrzywdzonego Ojca. Mówił o tym o. Remigiusz Recław.

 

Poszukujemy swojej tożsamości, swojej samodzielności, swojej „dorosłości” w świecie, w którym żyjemy posłani przez naszego Ojca Niebieskiego. I choć kochamy naszego Ojca – sprzeniewierzamy się często Jego przykazaniom. Takie zachowanie sięga, aż do czasów Jezusa, który nauczał o syna marnotrawnym i miłosiernym Ojcu, który przyjął i przygarną syna.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,

Seminaryjny odpust ku czci św. Stanisława Kostki

SeminariumRBlisko 150 kleryków z trzech seminariów duchownych Łodzi i Łowicza, uczestniczyło w dorocznym odpuście ku czci św. Stanisława Kostki – patrona Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Uroczystej Mszy św. celebrowanej w kaplicy p.w. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza przewodniczył ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , ,

Belgia: tysiące eutanazji rocznie

Holding Hands with Elderly PatientLiczba eutanazji dokonywanych w Belgii stale wzrasta. Według oficjalnych danych liczba osób, którym odebrano w ten sposób życie, od 2003 roku, kiedy wynosiła 235, wzrosła do 6091 w roku 2016. Prawo do tzw. „wspomaganej śmierci” wprowadzono w roku 2002 dla pacjentów z chorobami terminalnymi, jednak ilość śmierci z powodów psychicznych i nie-terminalnych sięga 15 proc.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,