Piąty dzień Misji Miłosierdzia w parafii Św. Faustyny

IMG_3394Piątego dnia Misji Miłosierdzia w parafii  św. Faustyny rozważaliśmy dylematy wybaczenia najbliższym – rodzinie, sąsiadom, przyjaciołom, współparafianom. Przebaczenie jest trudne, dlatego staje się dla nas drogą do Chrystusa, drogą Miłosierdzia Bożego. Mówił o tym o. Remigiusz Recław.

 

 

 

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,

Biskupi zachęcają do odnowienia Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

KrólMija rok od proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Ogólnopolskie obchody rocznicy tego wydarzenia odbędą się 17-19 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada, nastąpi odnowienie Jubileuszowego Aktu w polskich kościołach i kaplicach. Przygotowaniem do tego wydarzenia będzie rozpoczynająca się 17 listopada nowenna.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,

Włochy: Kościół odrzuca pojednawczy gest masonerii

BpAntonioDla Kościoła dialogu, Kościoła Soboru Watykańskiego II masoni nie są ani bliscy, ani dalecy; są kompletnie poza Kościołem, są ekskomunikowani – powiedział ks. Bp Antonio Staglianò podczas spotkania z przedstawicielami włoskiej masonerii. W Syrakuzach na Sycylii odbyła się sesja zorganizowana przez Lożę Wielkiego Wschodu Włoch pod tytułem: „Kościół i masoneria, tak bliscy, a tak dalecy?”.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,

Msza św. z okazji uroczystości nadania imienia gen. Stanisława Maczka

IMG_6377Wczoraj odbyła się w parafii św. Faustyny Msza św., w intencji Zespołu Szkół Samochodowych i Mechanicznych w Łodzi, uczniów, grona pedagogicznego i spraw polskich. Msza święta, której przewodniczył J.E. ks. Bp Adam Lepa sprawowana była z okazji nadania Zespołowi Szkół Samochodowych i Mechanicznych w Łodzi imienia gen. Stanisława Maczka. W uroczystościach uczestniczyli: Społeczność Zespołu Szkół Samochodowych i Mechanicznych w Łodzi, przedstawiciele Wojska Polskiego, parafianie, przyjaciele parafii i zaproszeni goście.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii