Siódmy dzień. Zakończenie Misji Miłosierdzia w parafii Św. Faustyny

 

 

zdjecie 1Siódmy dzień Misji Miłosierdzia w parafii  św. Faustyny był dniem zakończenia naszych rozważań o Bożym Miłosierdziu. Tego dnia zgłębialiśmy tajemnicę cudów za sprawa Miłosierdzia, cudów odmiany własnego serca, cudów przebaczenia i cudów wiary w Bożą Miłość. Miłosierdzie jest najpiękniejszym darem Bożym,  bo udzielone nam, otwiera nam drzwi łaski Bożej i przywraca nas do życia, jako dzieci Boże. W rozważania wprowadzał nas o. Remigiusz Recław, któremu z serc dziękujemy za piękne rekolekcje i uczestnictwo w naszych Misjach Miłosierdzia.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,

Przesłanie Benedykta XVI na sympozjum o św. Bonawenturze

BenedyktBenedykt XVI skierował przesłanie na sympozjum teologiczne o św. Bonawenturze. Odbywa się ona na trzech rzymskich papieskich uczelniach: Gregorianie, Seraphicum i Antonianum. Poświęcone jest ono ciągle aktualnej myśli teologicznej św. Bonawentury, który jest jednym z głównych źródeł inspiracji teologii Josepha Ratzingera.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,

Byłem masonem

CailleteMasonerię, jak każdą tajną organizację, otacza aureola misterium. Wokół niej krąży wiele legend i trudno zdobyć wiarygodne informacje na jej temat. Dlatego cenny jest każdy głos, który pochodzi z tego zamkniętego dla niewtajemniczonych świata. Takim głosem jest książka-świadectwo francuskiego lekarza Maurice’a Cailleta – kiedyś agnostyka, przez 15 lat masona, przez 2 lata stojącego na czele jednej z masońskich lóż – który w czasie pobytu w Lourdes w 1984 r. nawrócił się na katolicyzm i wystąpił z masonerii („mason w śnie”). Poprosiłem go o rozmowę na temat jego doświadczeń w Wielkim Wschodzie Francji.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,