Msza Święta ze świadectwem wiary

DSC_3983W minioną niedziele 3 grudnia lipca 2017 o godz. 18.00 przeżywaliśmy Mszę świętą ze świadectwem wiary. Pan Andrzej Duffek opowiedział nam o swoich doświadczeniach wiary w związku z przeżyciem, w wieku 30 lat, śmierci klinicznej.
Nie ma odpowiednich słów, które mogłyby dokładnie oddać stan, w jakim się znalazł. Podczas zabawy z synem na śniegu 12 lat temu uległ poważnemu wypadkowi. Zjeżdżając na sankach, uderzył w drzewo.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: ,

Warszawa: zaprezentowano I tom „Pro memoria” Prymasa Wyszyńskiego

KardW_KardWInformacja o postępach w procesie beatyfikacyjnym kard. Stefana Wyszyńskiego zbiegła się z prezentacją w Warszawie I tomu „Pro memoria” Prymasa Tysiąclecia. To tysiące codziennych notatek sporządzanych przez kard. Wyszyńskiego w latach 1948-81.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , ,

Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie

ksProfChrOkres Adwentu, który rozpoczyna nowy rok liturgiczny, ma trzy zasadnicze wymiary. Po pierwsze – upamiętnia oczekiwanie starotestamentowego Izraela na zbawczą interwencję Bożą, które doczekało się spełnienia w życiu i działalności Mesjasza, którym jest Jezus z Nazaretu. Po drugie – ma ukierunkowanie eschatologiczne i wskazuje na powtórne przyjście uwielbionego Jezusa Chrystusa, które nastąpi na końcu czasów. Po trzecie – przygotowuje wiernych na radosne przeżywanie uroczystości Bożego Narodzenia. Na progu Adwentu z ufnością powtarzamy modlitwę starotestamentowego psalmisty: „Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie”.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , ,