Kwiaty dla ks. Proboszcza Wiesława!

RóżeW dniu imienin, składamy naszemu Proboszczowi, Najdostojniejszemu Księdzu Prałatowi Wiesławowi Potakowskiemu z serc płynące życzenia wszelkich potrzebnych łask Bożych! Niech każdy dzień posługi kapłańskiej przynosi naszemu Księdzu Wiesławowi głęboką radość z gorliwego wypełniania misji do której posłał Go nasz Pan Jezus Chrystus.
Drogi Księże Proboszczu, życzymy zdrowia na dalsze lata życia i służby Chrystusowi! Niech na tej trudnej drodze powołania nieustanie wynagradza swoją opieką Najświętsza Maryja Panna i Apostołka Miłosierdzia Bożego, Święta Siostra Faustyna, której sławieniu masz Drogi Solenizancie zaszczyt służyć!
Szczęść Ci Bożę Drogi Księże Wiesławie!

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , ,

Nowy rok duszpasterski – nowy program dla młodzieży

IMG_2820Wraz z rozpoczęciem nowego roku duszpasterskiego w Kościele w Polsce rozpoczęła się realizacja specjalnego programu dla młodzieży. Nosi on tytuł „Oto ja” i tak jak w przypadku poprzednich edycji, autorami projektu są młodzi ludzie z całej Polski, we współpracy z księżmi. Autorom bardzo zależało, by nowy program był spójny z ogólnym programem duszpasterskim przygotowanym przez Konferencję Episkopatu Polski – wyjaśniła Karolina Błażejczyk z Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , ,

Watykańska inauguracja choinki i szopki – „Mazurek Dąbrowskiego” na placu św. Piotra

choinkaKilka polskich akcentów znalazło się w programie inauguracji choinki i bożonarodzeniowej szopki na placu św. Piotra. Choinka pochodzi z lasów mazurskich, prezentował ją biskup ełcki Jerzy Mazur, zaś po zapaleniu na niej świateł przed bazyliką watykańską zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , , ,