Zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego na dzień życia konsekrowanego

SiostryDrodzy Siostry i Bracia,

zbliża się Święto Ofiarowania Pańskiego, które w Kościele przeżywamy także jako Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji pragnę zaprosić Każdą i Każdego z Was do naszej Katedry na Mszę św. o godz. 12.00. Zapraszam wszystkie Siostry Zakonne.
Zapraszam Ojców i Braci ze wszystkich Zakonów i Zgromadzeń.
Zapraszam Dziewice i Wdowy konsekrowane.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,

Wkrótce rusza rejestracja pielgrzymów na ŚDM Panama 2019

PanamaW najbliższych dniach zostanie uruchomiony system rejestracyjny dla pielgrzymów udających się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. – W uzgodnieniu z Lokalnym Komitetem Organizacyjnym ŚDM Panama 2019, wszystkich Polaków prosimy o rejestrowanie się za Pośrednictwem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM – informuje dyrektor Biura ks. Emil Parafiniuk.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , ,

„Dialogi” z ks. Abp. Grzegorzem o ekumenizmie i judaizmie

dialogiŁódzki Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz obchody Dnia Judaizmu w Łodzi to tematy, które zostały poruszone w rozmowie ks. dra Jarosława Nowaka z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem metropolitą łódzkim, w najnowszym odcinku „Dialogów” na antenie TVP 3 ŁÓDŹ.
Zachęcamy do zapoznania się z tym wywiadem, który można obejrzeć TUTAJ.

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , ,

Papież Franciszek spotkał się z uczestnikami sesji plenarnej Kongregacji Nauki Wiary

KNW„Autentycznie duszpasterskie jest wszelkie działanie mające na celu wzięcie człowieka za rękę, gdy stracił poczucie swej godności i swego przeznaczenia, aby z ufnością prowadzić go do odkrycia na nowo miłującego ojcostwa Boga, Jego dobrego planu oraz dróg budowania świata bardziej ludzkiego” – powiedział Papież do uczestników sesji plenarnej Kongregacji Nauki Wiary, której członkiem od 8 maja 2014 r. z woli Ojca Świętego jest ks. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,

Ks. Abp Ryś: wyruszamy we wspólną drogę! – Litorgiczna inauguracja IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej

Podpisanie– Wszyscy jesteśmy na początku wydarzenia, które będzie się przed nami odsłaniać, jego ważność, jego wielkość. To co pozwala nam mieć pokój, to doświadczenie wspólnoty. Synod znaczy tyle co, wspólna droga! To wiemy na pewno, że wyruszamy we wspólną drogę! Dziękuję za to, że wyruszamy we wspólną drogę razem! – mówił ks. Abp Grzegorz Ryś.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

„Młodzież archidiecezji łódzkiej – między sekularyzacją, a ewangelizacją” – wykład prof. dr hab. Kai Kaźmierskiej

ZazmierskaWykładem zatytułowanym: „Młodzież archidiecezji łódzkiej – między sekularyzacją, a ewangelizacją” zaprezentowanym przez profesor Kaję Kaźmierską z instytutu socjologii Uniwersytetu Łódzkiego rozpoczęła się druga – robocza część sobotniego synodalnego spotkania.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , ,

Pierwsze obrady synodalne w grupach międzyparafialnych

synodPierwsze obrady synodalne rozpoczęła praca w grupach, które powstały z delegatów parafii oraz wspólnot kościelnych działających na terenie Archidiecezji. W czasie pracy zastanawiano się nad trzema pytaniami: Dlaczego wielu młodych nie łączy życia rodzinnego z małżeństwem? W jaki sposób możemy pomóc młodym ludziom, aby wartości: rodzina i wiara zeszły się ze sobą w ich sposobie myślenia? (co konkretnie możemy uczynić w naszych parafiach, wspólnotach….?) Gdzie dzisiaj możemy odnaleźć młodego człowieka?

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , ,

Rozpoczął się Rok Jubileuszowy św. o. Pio

PioSpotkania grup modlitewnych, czuwania, kongresy oraz pielgrzymki – to tylko niektóre wydarzenia Roku Jubileuszowego 100-lecia otrzymania stygmatów przez św. o. Pio oraz 50-lecia jego śmierci. Organizatorem ogólnopolskich wydarzeń – na ich hasło wybrano słowa „Do nieba z ojcem Pio” – jest Prowincja Krakowska Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Patronat honorowy objął abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,
1 2 3 7