Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś o Nowej Ewangelizacji – wywiad

AbpO Nowej Ewangelizacji, przepowiadaniu kerygmatu, katechezie i wadze świadectwa opowiada ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki.
Aby ewangelizować, trzeba mieć odpowiednie nastawienie, co wcale nie jest takie oczywiste. Aby to nastawienie mieć w sobie, to nie tylko każdy osobiście, ale także jako wspólnota potrzebujemy tego, co papież Franciszek nazywa „nawróceniem pastoralnym”.  Definiuje je zaś w następujący sposób: jest to porzucenie przez nasze wspólnoty (!) takich działań, które mają charakter zachowawczy czy konserwujący – na rzecz takich, które mają ciągły wymiar misyjny.- tłumaczy arcybiskup Ryś.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,

Wizyta Duszpasterska w nadchodzącym tygodniu

Wizyta Duszpasterska – KOLĘDA 2018 /05/

Środa 31 stycznia 2018 – rano od 10.00, po południu od 16.00

  1. ul. Energetyków 2,4,6;

Czwartek 1 lutego 2018 – uzupełniająca wg zgłoszeń

Piątek 2 lutego 2018 – uzupełniająca wg zgłoszeń

Sobota 3 lutego 2018 – uzupełniająca wg zgłoszeń

Wizytę duszpasterską zapowiadamy w niedzielę, można po Mszy św. zgłosić, czy przyjmiemy księdza do czy po południu, także mailem (str. Parafialna);

Kolęda, jak w ubiegłych latach do południa od godz.10.00 i po południu od godz.16.00.

Będziemy odwiedzać parafian według zgłoszeń z ubiegłych lat!

 Prosimy aby w każdym domu było kropidło, woda święcona, przygotowane zeszyty od religii i indeksy dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Posted under Bez kategorii

Watykan: wizyta ad limina Biskupów Federacji Rosyjskiej

WatykanKatoliccy biskupi z Federacji Rosyjskiej rozpoczęli wizytę ad limina. Wczoraj zostali przyjęci przez papieża Franciszka. „Uderzyła nas serdeczność, wrażliwość i otwartość, którą papież nam okazał. Spotkanie było bardzo długie. Przez dwie godziny prowadziliśmy dialog z Ojcem Świętym. Papież bardzo się interesował, przede wszystkim naszym życiem osobistym, życiem pasterzy, chciał wiedzieć, jak wygląda nasza działalność duszpasterska.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,