Rekolekcje Wielkopostne w parafii św. Faustyny

IMG_3804Ks. Kan. Juliusz Lasoń – kapelan szpitala wojewódzkiego im. Kopernika rozpoczął Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Doświadczony duszpasterz wielkiego i popularnego wśród łodzian szpitala, znający codzienne problemy zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego zachęca nas w naukach rekolekcyjnych, abyśmy „trzymali się Pana Jezusa; trzymali sie Boga!” Bo to Zbawiciel jest Drogą, Prawdą i Życiem dla człowieka.

 

 

 

Posted under Bez kategorii

V część Gorzkich Żalów

Jezus UkoronowanyGorzkie Żale część 5 – odprawiamy w II i V niedzielę Wielkiego Postu. Rozważamy, co Pan Jezus wycierpiał od niesłusznego oskarżenia przed sądem, aż do okrutnego cierniem ukoronowania.
Gorzkie Żale
to nabożeństwo wielkopostne, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Pierwszy raz Gorzkie Żaleodprawiono w 1707 r., a tekst nabożeństwa zachował oryginalne, staropolskie brzmienie. Struktura Gorzkich Żali opiera się na strukturze dawnej Jutrzni.

Gorzkie Żale – CZĘŚĆ 5

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , ,

Co dalej z projektem „Zatrzymaj aborcję”? Episkopat wyraźnie rozczarowany panującym sabotażem

HoserApelujemy o to, aby podjąć prace legislacyjne nad projektem obywatelskim „Zatrzymaj aborcję” dlatego, że zrelatywizowanie prawa do życia grozi zrelatywizowaniem wszystkich innych praw człowieka – powiedział abp Henryk Hoser na konferencji prasowej podsumowującej 378. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w między 13-14 marca 2018 roku.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , , ,