Zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych w parafii św. Faustyny

IMG_3812Zakończyły się Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Ojciec Rekolekcjonista ukazywał nam, drogi, jakimi „Świeci Prowadzą do Boga” Jego lud. O godz. 9.00 przeżywaliśmy Msza świętą kończąca rekolekcje. Wtedy padły słowa, które każdemu człowiekowi wiary przychodzą na myśl przynajmniej w czasie Wielkiego Postu, kiedy odnajdujemy duchową konieczność pojednania się z Chrystusem: „Ja muszę być lepszym człowiekiem!”.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,

Aplikacja mobilna Arena Młodych

Abp1Każdy z uczestników spotkania Arena Młodych obok duchowego doświadczenia, które z pewnością stało się jego udziałem, wyszedł z Atlas Areny wyposażony w wyjątkowe narzędzie ewangelizacyjne, jakim jest aplikacja mobilna Arena Młodych. – Przygotowaliśmy dla młodych specjalną aplikację, którą będą mogli pobrać na swoje telefony. – tłumaczy abp Ryś. Dzięki tej aplikacji będziemy mogli im codziennie albo co tydzień przesyłać zaproszenia na kolejne wydarzenia, których akuratnie brakuje. To wydarzenie odbywa się w czasie wielkiego postu, dlatego też ważne jest, aby za chwilę zaprosić młodych na Marsz dla Jezusa w niedzielę palmową, następnie Triduum Paschalne i kolejne spotkania, które odbywają się przez cały rok. – dodaje metropolita łódzki.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,

Gimnazjalne spotkanie na Arenie Młodych

AbpIinnaBlisko 7 tys. gimnazjalistów, 150 spowiedników, 250 osób modlących się modlitwą wstawienniczą, 86 osobowy chór młodych ludzi, 1 zespół wokalno – instrumentalny, 64 osobowa grupa tańca, 2 biskupów, 1 arcybiskup metropolita łódzki – tak w liczbach najprościej można przedstawić pierwszy dzień – łódzkie wydarzenie ewangelizacyjne, które odbywa się w tych dniach w Łodzi.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , ,