Msza Św. w niedzielę Wielkanocną

20180331_213703_resizedDziś Kościół celebruje największe święto roku liturgicznego. Radość z tego święta jest rozciągnięta na osiem dni – Oktawę Wielkanocy, kończącą się w następną niedzielę. Do liturgii Mszy świętych i Liturgii Godzin powróciły radosne śpiewy „Alleluja”, „Chwała na wysokości Bogu” oraz „Ciebie, Boga, wysławiamy”.

W parafii  św. Faustyny celebrowano uroczyste Msze Święte. Publikujemy homilię ks. Prał. Wiesława Potakowskiego, proboszcza parafii św. Faustyny:

Posted under Bez kategorii

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

ChrystusZma

Chrystus Zmartwychwstał!
Niech ta prawda towarzyszy nam każdego dnia, abyśmy uwierzyli, że Ten,
którego ukrzyżowano, żyje, działa i pragnie nas prowadzić do Ojca.
On jest Drogą, Prawdą i Życiem!

Drodzy Parafianie, Przyjaciele i Goście parafii św. Faustyny na Święto Zmartwychwstania Pańskiego, na czas pamiątki Zwycięstwa Życia nad śmiercią, składam Wam i Waszym Rodzinom życzenia błogosławionych  Świąt Wielkanocnych i obfitości łask od Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech miłość i pokój obecne będą zawsze wśród Was, a radość Niedzieli Wielkanocnej nich pozostanie z Wami.

ks. Prałat Wiesław Potakowski
Proboszcz parafii św. Faustyny

godz. 6.00 – PROCESJA REZUREKCYJNA
Pozostałe Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30, 18.00

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Chrystus Zmartwychwstał, jak zapowiedział! Alleluja!

ZmartwychwstanieMaria Magdalena przyszła do grobu i zastała kamień odwalony i pusty grób. Na wieść o tym dwaj uczniowie przybyli do grobu i też nie zastali w nim Jezusa. Była to rzeczywiście wielka noc, szczególna noc, noc zmartwychwstania Chrystusa, podobna w swej ważności do nocy betlejemskiej, do nocy Jego narodzin. W noc wielkanocną dokonało się pierwsze w dziejach świata zmartwychwstanie prawdziwie zabitego i pogrzebanego człowieka – Jezusa z Nazaretu, który w jednej osobie był człowiekiem i Bogiem.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,