XIII Festyn Miłosierdzia „Szlakiem Św. Faustyny”

IMG_0573W sobotę 7 kwietnia, w wigilie Niedzieli Miłosierdzia Bożego odbył się w naszej parafii doroczny, XIII Festiwal Miłosierdzia Szlakiem Faustyny. Jak każdego roku, w Parku Wenecja zgromadziło się wielu Czcicieli św. Siostry Faustyny. Przybyły całe rodziny, parafianie i goście. W pierwszej części, na scenie królowała muzyka i niezwykłe pokazy cyrkowe. Następnie przeszliśmy z Relikwiami św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Szlakiem św. Faustyny – z Parku Wenecja przez ulicę Krośnieńską, Pabianicką i Piotrkowską – do Archikatedry.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,

Zapraszamy na XIII Festyn Miłosierdzia!

 Zapraszamy 7 kwietnia na XIII Festyn Miłosierdzia szlakiem św. Faustyny pod hasłem
„Z ciebie wyjdzie iskra.” 

Plakat festyn 2018 poprawiony

Początek obchodów zaplanowany jest na godzinę 11 w Parku Słowackiego, gdzie Pan Jezus ukazał się św. Faustynie. W programie przewidziano występ artystów cyrkowych Klaunik, a także koncert grupy Duval z Gdańska. O godzinie 14 uczestnicy festynu przejdą wspólnie do Archikatedry Łódzkiej, gdzie nastąpi Zawierzenie Miłosierdziu Bożemu. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w festynie!

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Pierwsza niedziela po Wielkanocy – święto Miłosierdzia

faustyna_lePan Jezus powiedział do Siostry Faustyny: „Pragnę, aby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz. W tym dniu otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego.

 Dusza, która przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.” (Dz. 299, 699)

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,