XIII Festyn Miłosierdzia Bożego

IMG_9130_previewW sobotę 7 kwietnia, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego odbył się w naszej parafii doroczny, XIII Festiwal Miłosierdzia Szlakiem Faustyny. Jak każdego roku, w Parku Wenecja zgromadziło się wielu Czcicieli św. Siostry Faustyny. Według Policji, w Festynie, a później w przemarszu do Archikatedry wzięło udział około tysiąca wiernych.  Przybyły całe rodziny, parafianie i goście. W pierwszej części, na scenie królowała muzyka i niezwykłe pokazy cyrkowe.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,

Odpust u Św. Faustyny

IMG_3923Uroczysta Msza św. odpustowa ku czci Miłosierdzia Bożego została odprawiona w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia 2018 r., o g. 12.30. Mszy Świętej przewodniczył i wygłosił kazanie ks. dr Waldemar Bartocha, sekretarz Synodu Archidiecezji Łódzkiej. W podniosłej atmosferze przeżywaliśmy naukę o ogromie miłości Bożej do człowieka, której ceną była śmierć Zbawiciela, jedynego Syna Bożego Jezusa Chrystusa.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie

ZwiastowanieDzisiejsza uroczystość przypomina nam o tym wielkim zdarzeniu, od którego rozpoczęła się nowa era w dziejach ludzkości. Archanioł Gabriel przyszedł do Maryi, niewiasty z Nazaretu, by zwiastować Jej, że to na Niej spełnią się obietnice proroków, a Jej Syn, którego pocznie w cudowny i dziewiczy sposób za sprawą Ducha Świętego, będzie Synem samego Boga. Fakt, że uroczystość ta przypada często w trakcie Wielkiego Postu uzmysławia nam, że tajemnica Wcielenia jest nierozerwalnie związana z tajemnicą śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,