Dzieci z naszej parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej

Dziś, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, na Mszy Świętej o godz. 11:00, dzieci z parafii św. Faustyny przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Radość przeżywania tego Sakramentu Eucharystycznego, który stanie się podporą życia dzieci pierwszokomunijnych wzbogacona jest o niezwykły moment Eucharystycznego spotkania z Jezusem Chrystusem.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej tradycyjnie przypada w niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego. Źródła tej uroczystości sięgają IV i V wieku, kiedy to trwały spory teologiczne dotyczące bóstwa i pochodzenia Chrystusa. W związku z tym Kościół kładł duży nacisk na głoszenie prawdy wiary o Trójcy Świętej. Już w starożytnym Sakramentarzu galezjańskim, pochodzącym z VII w. znajduje się prefacja o Trójcy Świętej, którą należało wykorzystać we Mszy św. w niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego. Autorem tej prefacji był prawdopodobnie sam papież Leon Wielki. Około 800-setnego roku powstała natomiast specjalna Msza św. wotywna o Trójcy Świętej.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , ,

Ks. Abp Paglia: wynik irlandzkiego referendum to owoc hiper-indywidualizmu

Konieczne jest przeciwdziałanie kulturze hiper-indywidualizmu, prowadzącej do myślenia jedynie o korzyściach indywidualnych, za które niekiedy płaci się wysoką cenę – tak skomentował wyniki referendum w Irlandii abp Vincenzo Paglia. Prezes Papieskiej Akademii Pro Vita w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego odniósł się do faktu, że 68 proc. uczestników opowiedziało się za depenalizacją aborcji. Jak zaznaczył, powinno to nas jeszcze bardziej pobudzać nie tylko do obrony życia, ale także jego promowania.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,