Zgoda na eugenikę elementem ideologii nazistowskiej

Abp Stanisław Gądecki podczas Mszy św. na zakończenie wielkiego odpustu Narodzenia NMP w Tulcach zauważył, że warto podjąć postulat „usunięcia z polskiego prawa kwestii aborcji eugenicznej, czyli prawa do zabijania – z powodu uszkodzenia płodu – jeszcze nienarodzonych dzieci”. Podkreślił, że „prawna zgoda na zabijanie tych dzieci jest reliktem dawnych teorii eugenicznych, czyli nauk dążących do doskonalenia ludzkiej rasy”, co stanowiło istotny element ideologii nazistowskiej. Do sanktuarium maryjnego pod Poznaniem przybyły liczne pielgrzymki piesze, autokarowe i rowerowe ze wsi i miasteczek, m.in. z Robakowa, Puszczykowa, Swarzędza i z wielu poznańskich parafii oraz pątnicy indywidualni.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,

I Łódzki Kongres Świętej Faustyny

Dzisiaj dla uczczenia 80. rocznicy śmierci św. Siostry Faustyny rozpoczyna się I Łódzki Kongres Św. Faustyny pod hasłem: „Z niej wyjdzie iskra” (Dz. 1732). To słowa Jezusa zapisane w „Dzienniczku”, a odnoszące się do Polski, która w tym roku obchodzi stulecie odzyskania niepodległości. Do udziału w tym spotkaniu apostołów Bożego Miłosierdzia zostali zaproszeni przedstawiciele parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny oraz osoby, którym bliska jest Apostołka Bożego Miłosierdzia. W obradach zapowiedzieli swój udział m.in.: abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, abp Władysław Ziółek, bp Jan Zając, bp Ireneusz Pękalski, bp Krzysztof Wętkowski, kapłani, siostry Matki Bożej Miłosierdzia, Jezusa Miłosiernego i Misjonarki Miłości.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , , ,

Ks. Abp Ryś do uczniów: nauka Krzyża – to jest dopiero lekcja!

– Nie chodzi ostatecznie o to ile masz wiedzy, ale kiedy patrzysz na ten krzyż, na Jezusa ukrzyżowanego, to do czego to cię uruchamia? Patrzysz na Niego – co to zmienia w Twoim życiu? Jeśli znasz Go jako ukrzyżowanego – co ta wiedza z tobą robi, do czego cię wzywa? To jest lekcja! Nauka krzyża – to jest dopiero lekcja! – mówił do uczniów arcybiskup Grzegorz Ryś. Pierwsze dni września zwiastują początek roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łodzi na Teofilowie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II. Podczas tej uroczystości uczniowie klas I – wszych liceum ogólnokształcącego złożyli swoje ślubowanie, a pierwszaki z podstawówki po raz pierwszy uczestniczyły w inauguracji nowego roku szkolnego.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , ,