Łódzki Październik Legionowy w parafii św. Faustyny

W związku z pamiątką rozpoczęcia formowania w Łodzi nowych oddziałów legionowych oraz wstąpienia do Legionów harcerzy łódzkich – członków Związku Strzeleckiego, 12 października 1914 r., na pamiątkę przybycia do Łodzi pierwszych oddziałów Legionów Polskich oraz organów polskiej władzy administracyjnej Okręgu Łódzkiego i powiatu łódzkiego – 18 października 1914 r., a także wspomnienia wymarszu łódzkich ochotników na wojenny szlak żołnierski Legionów – 27-28 października 1914 roku, w parafii św. Faustyny odbyły się znakomite uroczystości.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Łódzki głos na rzymskim Synodzie o młodzieży w godzinie wyboru Papieża Polaka #Synod2018

Dokładnie w godzinie wyboru kardynała krakowskiego Karola Wojtyły na papieża, który przyjął imię Jan Paweł II,w watykańskiej auli w czasie obrad Synodu dotyczącego młodzieży, głos zabrał pochodzący z Krakowa metropolita Łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś. W swoim wystąpieniu do Ojców Synodalnych łódzki pasterz mówił o roli młodych w życiu Kościoła oraz o własnym doświadczeniu spotkania z młodzieżą.
W wypowiedzi dla Katolickiej Agencji Informacyjnej arcybiskup Grzegorz Ryś stwierdził, że zaproponowana przez papieża Franciszka metoda pracy na Synodzie to ćwiczenia w rozeznawaniu. Jednocześnie wyraził opinię, że Instrumentum laboris – dokument roboczy, będący podstawą synodalnych dyskusji, nie będzie dokumentem końcowym zgromadzenia. – Zbiorowa mądrość ojców synodalnych bardzo poszerza tę wizję młodych ludzi i Kościoła w relacji do młodych ludzi, przedstawioną w Instrumentum – stwierdził hierarcha w rozmowie z KAI.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,