Msza Święta ze świadectwem wiary

Do tradycji naszej Parafii weszło, że w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 18:00, przeżywamy Mszę św. ozdobioną świadectwem wiary naszych Parafian i zaproszonych Gości. W minioną niedzielę, 4 listopada, słuchaliśmy świadectwa Katarzyny ze wspólnoty charyzmatycznej, która mówiła nam o doświadczeniach swojej osobistej drogi wiary w Boga.

 

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: ,

Żadna księga nie ma takiej mocy, co Biblia

„Żadna inna księga nie ma takiej mocy, co Biblia. Jej słowa pozwalają nam poznać Ducha, który był jej natchnieniem. Jedynie w Duchu Świętym może być prawdziwie przyjęta, przeżywana i głoszona, ponieważ to On uczy nas wszystkiego i przypomina nam, to co Jezus powiedział”. Słowa te Papież Franciszek skierował dzisiaj do członków Amerykańskiego Towarzystwa Biblijnego. Przybyli oni do Rzymu na swoje doroczne spotkanie. Ojciec Święty przypomniał im o przemieniającej mocy Słowa Bożego.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,

Belgia: eutanazja na Wszystkich Świętych

W Belgii okres modlitwy za zmarłych był okazją do kolejnej odsłony cywilizacji śmierci. W tym czasie promuwano tam bowiem eutanazję, jako tzw. „godną śmierć”. Kampania Centrum Inicjatyw Bezwyznaniowych zachęca do składania wczesnych wniosków o eutanazję i deklaracji odmowy terapii. Sformułowania użyte w dokumentach stwarzają możliwość interpretacji medycznych pojęć prawnych na niekorzyść pacjenta, a w dalszej perspektywie mogą być podstawą do wywierania presji w celu unikania kosztów ewentualnego leczenia.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , ,