Hymn Polski w parafii św. Faustyny

W dzień Stulecia Odzyskania Niepodległości, 11 listopada 2018 roku, w naszym kościele parafialnym śpiewaliśmy hymn Polski i różne pieśni narodowe. Ksiądz proboszcz Wiesław Potakowski zaprosił śpiewających Parafian i Gości do kościoła, gdzie w dobrej akustyce i w podniosłej atmosferze śpiewaliśmy pieśni patriotyczne przed Mszą św. o godz. 12.30. O tej godzinie odprawiona została przez ks. Proboszcza Msza św. w intencji Ojczyzny, a na zakończenie odśpiewaliśmy uroczyste Te Deum i Boże coś Polskę.

 

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,

Oświadczenie ws. Zjawiska Eucharystycznego w Sokółce

Oświadczenie Biura Prasowego Archidiecezji Białostockiej dotyczące Zjawiska Eucharystycznego w Sokółce. W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie w przestrzeni medialnej informacjami o rzekomym „wyblaknięciu” Zjawiska Eucharystycznego w Sokółce, Biuro Prasowe Archidiecezji Białostockiej informuje, iż powielane informacje są nieprawdziwe.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , ,

Święty Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik

Jan Kunczyc (nazwisko zmienił później na Kuncewicz) urodził się w 1580 r. we Włodzimierzu Wołyńskim (na Ukrainie, wówczas w Rzeczypospolitej) w mieszczańskiej rodzinie prawosławnej. Ojciec był ławnikiem miejskim. Rodzice było ludźmi bardzo religijnymi. Wiele lat później Jan wspominał ważne wydarzenie z lat dziecinnych. Kiedy będąc z matką w cerkwi dowiedział się, czym był ofiara krzyżowa Jezusa, zauważył spadającą z krzyża iskrę i za chwilę poczuł, jak ta iskra przeniknęła do jego serca. Od tego momentu ukochał liturgię. Przez kolejnych 20 lat nie opuścił żadnego nabożeństwa w cerkwi.

 

 

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,