Ks. Kard. P. Parolin wzywa Rosję i Ukrainę do powściągliwości w działaniach, „póki nie jest za późno”

Obie strony winny wykazać się mądrością, aby uniknąć dojścia do punktów, od których „nie ma odwrotu” – przestrzegł sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin. W rozmowie z włoską agencją wiadomości religijnych SIR odniósł się on do napiętych obecnie stosunków między Rosją a Ukrainą po niedawnym incydencie z okrętami wojennymi obu krajów na Morzu Azowskim i zapowiedzi władz w Kijowie wprowadzenia w tym kraju stanu wojennego.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , , ,

OGŁOSZENIA na I Niedzielę Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

 • Dzisiejszą niedzielą w Kościele rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a jednocześnie wchodzimy
  w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Dzisiaj na Mszach św. święcimy opłatki wigilijne i wieńce adwentowe. Zachęcamy do przygotowania takiego wieńca
  w każdym domu.
 • Dzisiaj I niedziela miesiąca, o g. 10.30 spotkanie duszpasterskie dla dzieci z kl. I, o g. 12.30 Msza św. w intencji Żywej Róży, a po niej spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych.
 • Od g. 15.00, jak każdego dnia, Godzina Miłosierdzia, o g. 17.30 miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. O g. 18.00 Msza św. ze świadectwem wiary, którym podzieli się Rafał. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 • Na g. 17.00 zapraszamy, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, na wieczór poetycko-muzyczny, z udziałem Witolda Smętkiewicza i Janusza Janysta.
 • Bracia franciszkanie w ramach Akcji Mikołaj zbierają pieniądze na prezenty dla dzieci
  z domów dziecka i dla mieszkańców domu pomocy społecznej, a po Mszy św. o g. 11.00 dzieci
  ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają czekoladowe figurki św. Mikołaja, z których wpływy zostaną przeznaczone na działalność Szkolnych Kół Caritas.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Łk 21, 34-36)

Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie
Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie spadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi.
Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym».

Posted under Bez kategorii