Wizyta Duszpasterska w nadchodzącym tygodniu

Wizyta Duszpasterska – KOLĘDA 2019 /02/

Poniedziałek  7 stycznia 2019rano od 10.00, po południu od 16.00

  1.   ul. Pabianicka 23, 33, 35, 37
  2.   ul. Doroty 3, 6/8

Wtorek  8 stycznia 2019rano od 10.00, po południu od 16.00

1.  ul. Pabianicka 4 – 12; oraz ul. Obywatelska 11 i 15
2.  Al. Politechniki 50

Środa   9 stycznia 2019rano od 10.00, po południu od 16.00

  1.   ul. Pabianicka 14 – 20
  2.   ul. Piękna 3- 27;

Czwartek 10 stycznia 2019rano od 10.00, po południu od 16.00

1.  ul. Pabianicka 1 i Skrzywana 20;
2.  ul. Piękna 2 – 22 b;

Piątek 11 stycznia 2019 – rano od 10.00, po południu od 16.00

  1.   ul. Rzgowska 3 – 15 i Sieradzka 1, 3;
  2.   ul. Skrzywana 16;

Sobota 12 stycznia 2019 – rano od 10.00

  1. ul. Sieradzka 7 i 9;
  2. ul. Skrzywana 18;

Wizytę duszpasterską zapowiadamy w niedzielę, można po Mszy św. zgłosić, czy przyjmiemy księdza do czy po południu, także mailem (str. Parafialna);

Kolęda, jak w ubiegłych latach do południa od godz.10.00 i po południu od godz.16.00.
Będziemy odwiedzać parafian według zgłoszeń z ubiegłych lat!

 Prosimy aby w każdym domu było kropidło, woda święcona, przygotowane zeszyty od religii i indeksy dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

Posted under Bez kategorii Tagi: , ,

Św. Rajmund, z Penyafort, prezbiter

Rajmund, urodzony między 1170 a 1175 r. w Villafranca del Panades w pobliżu Barcelony (Hiszpania), w starej szlacheckiej rodzinie katalońskiej Penyafort, był spokrewniony z królem Aragonii. W Bolonii ukończył prawo kościelne i rzymskie. Już jako dwudziestoletni młodzieniec wykładał filozofię w Barcelonie. W tym też czasie wydał swoje pierwsze monumentalne dzieło „Summę prawa”, podręcznik dla studentów prawa.

 

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,

Ankieta na temat parafii Archidiecezji Łódzkiej

W czasie tegorocznej wizyty kolędowej kapłani obok obrazka kolędowanego zostawią w domu swoich parafian także prośbę księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia skierowaną do wszystkich wiernych, aby zechcieli poświęcić 30 – 40 min na wypełnienie anonimowej ankiety na temat parafii i życia parafialnego.  Wyniki ankiety posłużą do  przygotowana trzeciego i zarazem ostatniego etapu IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej, który będzie poświęcony parafii.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , ,

Życzenia dla parafii św. Faustyny od Przyjaciół z Australii

Drogi Ojcze,

Życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia i bardzo szczęśliwego i błogosławionego Nowy Rok 2019.
Niech ten nadchodzący rok będzie szczególnym błogosławieństwem dla Ciebie, Twoich Parafian i społeczności w której żyjesz.
Niech Maryja, Święta Matka Boża, zachowuje Was w swojej miłości i trosce, niech przewodzi Waszemu rozeznaniu dróg, po których idziecie.
„Jako więc wybrańcy Boży – święci i umiłowani – obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość”, Kol 3: 12
Niech to świąteczne błogosławieństwo budzi ocean obfitej miłości i wiele specjalnych łask dla naszych Kościołów, parafii, naszych wspólnot, naszych narodów, które docierają do świata, szczególnie cierpiącego i przeżywającego traumę ludzi w Afryce, Ziemi Świętej, Indonezji i na całym świecie.
Maryja, Święta Matka Boża, ochrania nas, prowadzi nas i błogosławi nas, nasze wspólnoty i rodziny.
Dziękuję za wasze ważne wsparcie i modlitwy. Niech Bóg błogosławi nas i tych, którzy są w naszych sercach w obfitości, aby prowadzić nas w Jego woli i w Jego szczególnym błogosławieństwie. Z serdecznymi pozdrowieniami i modlitwami,

Eva Kimnes
Australia

Posted under Bez kategorii

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Mt 4, 12-17. 23-25)

Bliskie jest królestwo niebieskie
Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus posłyszał, że Jan został uwięziony, usunął się do Galilei. Opuścił jednak Nazaret, przyszedł i osiadł w Kafarnaum nad jeziorem, na pograniczu ziem Zabulona i Neftalego. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: «Ziemia Zabulona i ziemia Neftalego, na drodze ku morzu, Zajordanie, Galilea pogan! Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło».

Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: «Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie». I obchodził Jezus całą Galileę, nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszelkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu.

A wieść o Nim rozeszła się po całej Syrii. Przynoszono więc do Niego wszystkich cierpiących, których nękały rozmaite choroby i dolegliwości: opętanych, epileptyków i paralityków. A on ich uzdrawiał. I szły za Nim liczne tłumy z Galilei i z Dekapolu, z Jerozolimy, z Judei i z Zajordania.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,