Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci w parafii św. Faustyny: 20-22 marca 2019 r.

W dniach 20 – 22 marca br., odbędą się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcjom przewodniczyć będzie ks. Diakon Kamil Gregorczyk – oligofrenopedagog, pasjonat dramy, fotograf i grafik.
Osobowość ks. Diakona Kamila i jego szerokie zainteresowania zapewniają wysoki poziom nauk i modlitewną głębię duchową, a której rozprzestrzenia się obszar spotkania z naszym Panem Jezusem Chrystusem.

Program wyszczególniony jest na plakacie, który widnieje obok. ZAPRASZAMY!

ks. proboszcz Wiesław Potakowski

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , , ,

Stanowczy sprzeciw Akcji Katolickiej ws. Deklaracji LGBT+

Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec decyzji Prezydenta Warszawy po podpisaniu Deklaracji LGBT+, która wprowadza zamęt i atak na ogromną liczbę niewinnych najmłodszych warszawiaków, w imię źle pojętej tolerancji i rzekomej potrzeby ochrony praw skrajnej mniejszości – czytamy w stanowisku Akcji Katolickiej w Polsce w sprawie przyjętej przez władze stolicy „Deklaracji LGBT+”. „To niebezpieczna i zbyt swawolna polityka. Polityka, w której zagubiono poziom społeczno – moralny. Próby wykorzystania władzy samorządowej, prowadzące w konsekwencji do jawnego odrzucenia świętości życia, wyniszczenia człowieka i rodziny, nie mogą zostać przemilczane i zlekceważone a społeczeństwo ma prawo wiedzieć, co mu grozi” – podkreślają członkowie Akcji Katolickiej.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , ,

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Łk 6, 36-38)

Odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone
Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.
Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie».

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,