Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci w parafii św. Faustyny: 20-22 marca 2019 r.

W dniach 20 – 22 marca br., odbędą się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcjom przewodniczyć będzie ks. Diakon Kamil Gregorczyk – oligofrenopedagog, pasjonat dramy, fotograf i grafik.
Osobowość ks. Diakona Kamila i jego szerokie zainteresowania zapewniają wysoki poziom nauk i modlitewną głębię duchową, a której rozprzestrzenia się obszar spotkania z naszym Panem Jezusem Chrystusem.

Program wyszczególniony jest na plakacie, który widnieje obok. ZAPRASZAMY!

ks. proboszcz Wiesław Potakowski

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , , ,

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Dziś Kościół katolicki obchodzi uroczystość św. Józefa. Według informacji zawartych w Ewangeliach Józef pochodził z rodu króla Dawida. Mimo wysokiego pochodzenia nie posiadał żadnego majątku. Na życie zarabiał pracując jako stolarz i cieśla. Zaręczony z Maryją, Józef stanął przed tajemnicą cudownego poczęcia. Według prawa żydowskiego jako prawomocny małżonek Maryi był ojcem Jezusa. Tak go też nazywają Ewangelie.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , ,

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Łk 2, 41-51a)

Maryja i Józef znajdują Jezusa w świątyni
Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Rodzice Jezusa chodzili co roku do Jerozolimy na Święto Paschy. Gdy Jezus miał lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym. Kiedy wracali po skończonych uroczystościach, został Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauważyli Jego rodzice. Przypuszczając, że jest w towarzystwie pątników, uszli dzień drogi i szukali Go wśród krewnych i znajomych.
Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jerozolimy szukając Go. Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania. Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,