„Niedziela z Apostołem Miłosierdzia”

Jako owoc I Łódzkiego Kongresu Świętej Faustyny każdą czwartą niedziele miesiąca będziemy w parafii przeżywać jako: „Niedziela z Apostołem Miłosierdzia”.
Na Mszach św. spotkamy się w 4 niedziele lutego 24 III – z S. Michaelą Rak – twórcą hospicjum w Wilnie. Po każdej niedzielnej Eucharystii będzie okazja rozmawiać z Siostrą Michaelą i podzielić się swoimi doświadczeniami wiary i miłosierdzia.

 

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , ,

Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci w parafii św. Faustyny: 20-22 marca 2019 r.

W dniach 20 – 22 marca br., odbędą się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcjom przewodniczyć będzie ks. Diakon Kamil Gregorczyk – oligofrenopedagog, pasjonat dramy, fotograf i grafik.
Osobowość ks. Diakona Kamila i jego szerokie zainteresowania zapewniają wysoki poziom nauk i modlitewną głębię duchową, a której rozprzestrzenia się obszar spotkania z naszym Panem Jezusem Chrystusem.

Program wyszczególniony jest na plakacie, który widnieje obok. ZAPRASZAMY!

ks. proboszcz Wiesław Potakowski

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , , ,

Czy w Kościele można być wolnym? – wykład abpa Rysia na Uniwersytecie Łódzkim

W dniach 11 – 15 marca br. w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbywa się cykl wykładów zatytułowany „Akademicki Tydzień Pytań”. Hasło tegorocznego tygodnia brzmi: „wolność”. – Pomysł zorganizowania „Akademickiego Tygodnia Pytań” zrodził się stosunkowo niedawno. Chodziło nam o to, by spotkać się w przestrzeni akademickiej. – tłumaczy ks. Marian Chalecki – salezjański duszpasterz akademicki. – Wiemy, że ludzie młodzi mają pytania i szukają odpowiedzi – to jest bardzo dobre, ale my w tym szukaniu odpowiedzi na pytania młodych, chcemy podeprzeć się autorytetem wielu księży, którzy w tej przestrzeni akademickiej funkcjonują od lat. – dodaje jeden z organizatorów.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , ,

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Mt 20, 17-28)

Syn Człowieczy zostanie wydany na ukrzyżowanie
Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Udając się do Jerozolimy, Jezus wziął osobno Dwunastu i w drodze rzekł do nich: «Oto idziemy do Jerozolimy: a tam Syn Człowieczy zostanie wydany arcykapłanom i uczonym w Piśmie. Oni skażą Go na śmierć i wydadzą Go poganom, aby został wyszydzony, ubiczowany i ukrzyżowany; a trzeciego dnia zmartwychwstanie».
Wtedy podeszła do Niego matka synów Zebedeusza ze swoimi synami i oddawszy Mu pokłon, o coś Go prosiła.
On ją zapytał: «Czego pragniesz?»
Rzekła Mu: «Powiedz, żeby ci dwaj moi synowie zasiedli w Twoim królestwie jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie».
Odpowiadając zaś, Jezus rzekł: «Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić?»
Odpowiedzieli Mu: «Możemy».

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,