Trwają Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci w parafii św. Faustyny: 20-22 marca 2019 r.

W dniach 20 – 22 marca br., trwają w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcjom przewodniczy ks. Diakon Kamil Gregorczyk – oligofrenopedagog, pasjonat dramy, fotograf i grafik.
Osobowość ks. Diakona Kamila i jego szerokie zainteresowania zapewniają wysoki poziom nauk i modlitewną głębię duchową, a której rozprzestrzenia się obszar spotkania z naszym Panem Jezusem Chrystusem.

Program wyszczególniony jest na plakacie, który widnieje obok. ZAPRASZAMY!

ks. proboszcz Wiesław Potakowski

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , , ,

Czy Franciszek odwiedzi swoją ojczyznę w 2020 roku?

Z nieoficjalnych źródeł watykańskich, a także z przecieków z episkopatu Argentyny wynika, że być w przyszłym roku Franciszek odwiedzi swą ojczyznę, którą opuścił pod koniec lutego 2013, udając się na konklawe. Został na nim wybrany papieżem i od tamtego czasu ani razu już się tam nie pojawił, choć w tym okresie kilkakrotnie podróżował do Ameryki Południowej. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie sam Ojciec Święty najpóźniej jesienią br.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Łk 16, 19-31)

Przypowieść o Łazarzu i bogaczu
Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do faryzeuszów:
«Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień ucztował wystawnie. U bramy jego pałacu leżał żebrak pokryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza. A także psy przychodziły i lizały jego wrzody.
Umarł żebrak i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany.
Gdy cierpiąc męki w Otchłani, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: „Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i przyślij Łazarza, aby koniec swego palca umoczył w wodzie i ochłodził mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu”.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,