Watykan: ks Kard. Müller broni Kard. Pella

„Zarzuty, które doprowadziły do skazania ks. kardynała George’a Pella za wykorzystywanie seksualne małoletnich są absolutnie niewiarygodne” – powiedział były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kardynał Gerhard Müller. Odrażająca wojna z Kościołem katolickim trwa na wszystkich kontynentach i wszędzie pomawiający starają się stworzyć wrażenie, że katoliccy duchowni są zdemoralizowanymi bandytami na tle seksualnym. Wypowiadając się dla amerykańskiego portalu National Catholic Register niemiecki kardynał kurialny stwierdził, że wyrok skazujący jest absolutnie sprzeczny z logiką i sprawiedliwością, przypominając czasy króla Anglii Henryka VIII. (więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Mt 18, 21-35)

Przebaczenie Boga uwarunkowane przebaczeniem drugiemu człowiekowi
Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Piotr podszedł do Jezusa i zapytał: «Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie? Czy aż siedem razy?»
Jezus mu odrzekł: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.
Dlatego podobne jest królestwo niebieskie do króla, który chciał się rozliczyć ze swymi sługami. Gdy zaczął się rozliczać, przyprowadzono mu jednego, który był mu winien dziesięć tysięcy talentów. Ponieważ nie miał z czego ich oddać, pan kazał sprzedać go razem z żoną, dziećmi i całym jego mieniem, aby dług w ten sposób odzyskać.
Wtedy sługa padł mu do stóp i prosił go: „Panie, okaż mi cierpliwość, a wszystko ci oddam”. Pan ulitował się nad owym sługą, uwolnił go i dług mu darował.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , ,