Beatyfikacja bł. Mariana, lekarza i ojca rodziny, męczennika

W Tarragonie w Hiszpanii został beatyfikowany kolejny męczennik za wiarę, który padł ofiarą prześladowań, jakie miały miejsce w okresie wojny domowej. Mariano Mullerat i Soldevila był lekarzem, ojcem rodziny i osobą głęboko wierzącą. W imieniu Papieża beatyfikacji przewodniczył kard. Angelo Becciu, Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Po raz pierwszy w historii w katedrze w Tarragonie odbyły się uroczystości beatyfikacyjne. Obecni byli katalońscy biskupi, duchowieństwo, wierni oraz rodzina błogosławionego męczennika.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , ,

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Łk 18, 9-14)

Przypowieść o faryzeuszu i celniku
Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus opowiedział niektórym, co dufni byli w siebie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść:
«Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie: zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam”.
A celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi, mówiąc: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!”
Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,