Marsz dla życia i rodziny przeszedł ulicami Łodzi

Setki osób wzięło udział w łódzkim Marszu dla życia i rodziny, który już po raz kolejny przeszedł przez centrum Łodzi. Podobnie jak w ubiegłym roku, wielkie święto rodziny rozpoczęła Msza Święta w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Placu Kościelnym. W liturgii, której przewodniczył ks. Marcin Majsik – diecezjalny moderator Ruchu Światło – Życie uczestniczyły rodziny z dziećmi, studenci, seniorzy oraz Siostry Salezjanki wraz z dziećmi z Ochronki Bałuckiej oraz Siostry Antonianki z Domu Samotnej Matki w Łodzi.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Mt 10, 7-13)

Wskazania na prace apostolską
Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

«Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy.
A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie.
Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was».

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,