Ks. Abp Ricchiuti: wielu biskupów chce zniesienia celibatu

Jest wielu biskupów, którzy opowiadają się za zniesieniem obowiązkowego celibatu – ujawnił ks. abp Giovanni Ricchiuti, ordynariusz diecezji Altamura Gravina – Acquaviva delle Fonti na południu Włoch oraz przewodniczący włoskiej Pax Christi. On sam opowiada się za takim rozwiązaniem. Co więcej, jego zdaniem do kapłańskiej posługi powinni zostać przywróceni księża, którzy się ożenili. Przerażające jest to, że podobne prowokacyjne poglądy są z całą powagą analizowane i porównywane do prawd Kościoła. Musimy zadać pytanie: dokąd podobni hierarchowie chcą prowadzić owczarnię, którą dał im pod opiekę Jezus Chrystus?

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Mt 6, 19-23)

Gromadźcie sobie skarby w niebie
Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.
Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie rozświetlone. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!»

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,