Zapraszamy na Mszę św. i świadectwo wiary!

Do tradycji w parafii św. Faustyny weszły cykliczne Msze św., których ważną częścią jest prezentacja świadectwa wiary przez uczestników uroczystości. W niedzielę, 3 listopada 2019 r., na Mszy św. o godz. 18:00 usłyszymy świadectwo doświadczenia wiary świadka Chrystusa. Opowie nam o doświadczaniu obecności Boga w życiu osobistym. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości!

Posted under Bez kategorii

Jesienna Sesja Duszpasterska dla kapłanów posługujących w Archidiecezji Łódzkiej

W Wyższym Seminarium Duchownym zakończyła się dwudniowa jesienna sesja duszpasterska dla duchownych diecezjalnych i zakonnych posługujących na terenie Archidiecezji Łódzkiej. Spotkania tego typu  odbywają się dwa razy w roku wiosną i jesienią, a poruszane na nich tematy dotyczą spraw Kościoła lokalnego oraz powszechnego. Wprowadzając w tematykę jesiennej sesji kapłańskiej metropolita łódzki – abp Grzegorz Ryś wskazał na biblijne podstawy i znaczenie roku jubileuszowego oraz przedstawił plany związane z obchodami jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , ,

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Łk 12, 35-38)

Oczekiwanie powrotu Pana
Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy bądźcie podobni do ludzi oczekujących swego pana, kiedy z uczty weselnej powróci, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę, powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc, będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie».

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , ,