W tej archidiecezji nie będzie tradycyjnych wizyt kolędowych

O tym, że w tym roku nie będzie tradycyjnych wizyt kolędowych w domach wiernych archidiecezji katowickiej poinformował Wydział Duszpasterski katowickiej Kurii Metropolitalnej. Powodem jest aktualna sytuacja epidemiczna. Natomiast w okresie Bożego Narodzenia odprawiane będą Msze święte w intencji parafian z poszczególnych ulic. Wydział Duszpasterski katowickiej Kurii Metropolitalnej informacje w tej sprawie przesłał do wszystkich parafii archidiecezji katowickiej.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , ,

Uroczystości ku czci Świętej FAustyny

Dzisiaj jest Wigilia Odpustu Parafialny ku czci św. Faustyny. Msze św. rano o godz. 7:00 i 9:00. Główna Msza św. z procesją Eucharystyczną wokół kościoła, której będzie przewodniczył ks. prał. Juliusz Lasoń – odprawiana będzie o godz. 18:00 w intencji wszystkich Mieszkańców miasta. W Łodzi, wspomnienie św. Faustyny ma ragę Uroczystości, a w Kościele – wspomnienia obowiązkowego.
Po Mszy św. z Placu Niepodległości do Katedry Archidiecezjalnej wyruszy procesja z relikwiami Świętej Faustyny.
Dzień 5 października, to dzień odejścia do Domu Ojca Świętej Siostry Faustyny Marii Kowalskiej. Jej duchowy dorobek zapisany w „Dzienniczku” stanowi fundament kultu i wiedzy o Miłosiernym Bogu.

Zapraszamy wszystkich Parafian, Gości i Czcicieli Świętej Siostry Faustyny.

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Mt 21, 33-43)

Przypowieść o dzierżawcach winnicy
Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu:
«Posłuchajcie innej przypowieści. Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej tłocznie, zbudował wieżę, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał.
Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny. Ale rolnicy chwycili jego sługi i jednego obili, drugiego zabili, trzeciego zaś ukamienowali. Wtedy posłał inne sługi, więcej niż za pierwszym razem, lecz i z nimi tak samo postąpili. W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: Uszanują mojego syna.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,