Uroczystości w wigilię Odpustu Św. Faustyny

W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się uroczystości odpustowe. W podniosłej atmosferze dziękowaliśmy Bogu za obdarowanie naszej parafii Patronką, która Apostołuje Bożemu Miłosierdziu. W poniedziałek, 5 października, odbyły się parafialne obchody. Mszę św. sprawował ks. Prałat Juliusz Lasoń.

W uroczystej i podniosłej atmosferze Eucharystii modliliśmy się w intencjach Miasta, mieszkańców, parafian i licznych osobistych prośbach kierowanych za wstawiennictwem św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Pierwszy Polak, który został biskupem w Australii, zawierzył swoją posługę na Jasnej Górze

Na Jasną Górę przybyli w sobotę nuncjusz apostolski w Australii abp Adolfo Tito Yllana oraz nowo mianowany biskup diecezji Port Pirie, salwatorianin ks. Karol Kulczycki. Modlili się zwłaszcza za chorych na koronawirusa w tym kraju i za młodych, by nie tracili wiary i potrafili oddawać swe życie Bogu. Ks. Kulczycki jest pierwszym Polakiem, który został biskupem w Australii. „Pragnę dotrzeć zwłaszcza do tych, którzy się zagubili” – mówi biskup nominat Karol Kulczycki w rozmowie z KAI. – „Będąc na Jasnej Górze chciałbym zawierzyć siebie i dzieło, do którego zostałem powołany, Matce Najświętszej. W swoim herbie symbolicznie umieściłem literę ‘M’, żeby podkreślić, że jestem salwatorianinem, który głosi Chrystusa Zbawiciela, ale jestem też tym, który zawierza siebie i swoje dzieło Matce Najświętszej” – podkreśla ks. Karol Kulczycki.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Łk 11, 27-28)

Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego
Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Gdy Jezus mówił, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: «Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś».
Lecz On rzekł: «Tak, błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i go przestrzegają».

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,