Będziesz miłował! – słowo do wiernych z Parafii Świętej Faustyny w Łodzi na niedzielę 25 października 2020 roku.

            Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Jako wspólnota Domu Magnificat jesteśmy bardzo wdzięczni Księdzu Proboszczowi za zaproszenie nas do Waszej parafii na dzisiejszą niedzielę. Niestety nikt z nas nie mógł przewidzieć, że aktualna sytuacja, związana z pandemią, uniemożliwi nam przyjazd do Was. Tym niemniej, pragniemy za pośrednictwem tego listu spotkać się z Wami i duchowo łączyć się na wspólnej modlitwie.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Niedziela z Apostołem Miłosierdzia

Zapraszamy na „Niedzielę z Apostołem Miłosierdzia”. Każdego miesiąca, w każdą czwartą niedziele przeżywamy w naszej parafii „Niedzielę z Apostołem Miłosierdzia”. Jest to owoc I Łódzkiego Kongresu Świętej Faustyny. Dzisiaj, w czwartą niedziele miesiąca, 25 października br. na wszystkich Mszach św. spotkamy się z osobami związanymi z domem MAGNIFICAT. Usłyszymy świadectwa działania Bożego Miłosierdzia w życiu osób uzależnionych, ich rodzin oraz tych, którzy wspierają i tworzą to dzieło.

Posted under Bez kategorii

Papież wzywa do modlitwy za misjonarzy

W obchodzony dziś Światowy Dzień Misyjny papież Franciszek wezwał do modlitwy za misjonarzy, a szczególnie za tych, którzy są prześladowani lub zostali porwani w różnych częściach świata. Przemawiając po modlitwie „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie Ojciec Święty nawiązał do tematu Dnia: „Oto ja, poślij mnie! Nawiązujący więzi braterstwa”. Wskazał, że „każdy chrześcijanin jest powołany do nawiązywania więzów wspólnoty braterskiej”. Dotyczy to szczególnie misjonarzy i misjonarek: kapłanów, osób konsekrowanych i świeckich, „którzy sieją Ewangelię na wielkim polu świata”. – Módlmy się za nich i udzielmy im naszego konkretnego wsparcia – zaapelował papież.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , ,

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Mt 22, 34-40)

Największe przykazanie
Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy faryzeusze posłyszeli, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, wystawiając Go na próbę, zapytał: «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?»
On mu odpowiedział: «„Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Na tych dwóch przykazaniach zawisło całe Prawo i Prorocy».

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,