Ks. Bp Pękalski: Mocni w wierze trwajcie przy Chrystusie Zmartwychwstałym!

W poniedziałek wielkanocny ksiądz biskup Ireneusz Pękalski celebrował Mszę Świętą w katedrze łódzkiej. W drugi dzień świąt Wielkiej Nocy modlił się w intencji chorych na COVID-19, aby mieli w sercach wiarę, że Jezus zmartwychwstały jest przy nich. Podczas homilii mówił, że wspominamy niezwykłe wydarzenie w historii świata i człowieka, jakim jest fakt zmartwychwstania Jezusa.
– Jezus przywracając życie swojemu martwemu ciału, dokonał niesłychanego cudu i potwierdził, że jest prawdziwym Mesjaszem, jedynym odkupicielem człowieka, Synem Bożym i Głową Kościoła, do którego należymy mocą Chrztu Świętego – podkreślał ksiądz biskup.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Łk 24, 13-35)

Poznali Chrystusa przy łamaniu chleba
Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

W pierwszy dzień tygodnia dwaj uczniowie Jezusa byli w drodze do wsi, zwanej Emaus, oddalonej o sześćdziesiąt stadiów od Jeruzalem. Rozmawiali oni z sobą o tym wszystkim, co się wydarzyło. Gdy tak rozmawiali i rozprawiali z sobą, sam Jezus przybliżył się i szedł z nimi. Lecz oczy ich były jakby przesłonięte, tak że Go nie poznali.
On zaś ich zapytał: «Cóż to za rozmowy prowadzicie z sobą w drodze?» Zatrzymali się smutni. A jeden z nich, imieniem Kleofas, odpowiedział Mu: «Ty jesteś chyba jedynym z przebywających w Jerozolimie, który nie wie, co się tam w tych dniach stało».
Zapytał ich: «Cóż takiego?»

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,